PGNiG Superliga. Zawodnik SPR Stali Mielec żałuje straconej szansy. W Zabrzu można było pokusić się o niespodziankę

Kuba Zegarliński
Mielczanie w Zabrzu zaprezentowali się bardzo dobrze
Mielczanie w Zabrzu zaprezentowali się bardzo dobrze Materiały prasowe PGNiG Superligi
Bardzo blisko sensacji było w meczu Górnika Zabrze z SPR Stalą Mielec. Ambitni mielczanie dopiero w samej końcówce stracili szansę na zwycięstwo.

Być może o wyniku całego spotkania zadecydowała kiepska końcówka pierwszej połowy. To wówczas podopieczni trenera Dawida Nilssona dali odskoczyć rywalom na aż pięć bramek różnicy. W drugiej połowie grali jednak znakomicie i zniwelowali straty i na minutę przed końcem meczu był remis 25:25.

W mieleckiej drużynie świetnie grał Brazylijczyk Ramon Oliveira. Ostatnie słowo należało jednak do Górnika i Łukasza Gogoli. Tym samym pierwsze punkty w sezonie zostały na Górnym Śląsku. Szkoda porażki, choć mielczanie zaprezentowali się naprawdę dobrze.

– Nie możemy być zadowoleni, przegraliśmy – przyznaje jednak rozgrywający SPR Stali Mielec Hubert Kornecki. – Przyjechaliśmy tutaj walczyć o zwycięstwo i walczyliśmy

– dodał.

Były zawodnik Górnika Zabrze wrócił do wydarzeń z pierwszej połowie.

– Straciliśmy w niej pięć, czy sześć bramek z rzędu i w drugiej połowie musieliśmy gonić. Dogoniliśmy drużynę Górnika i o naszej porażce tak naprawdę zadecydowało ostatnie pół minuty. Łukasz Gogoli, potem ja niecelnie podałęm do koła, poszła kontra i Górnik nas dobił. Szkoda – analizował Hubert Kornecki.

W następnej kolejce mielczanie podejmować będą Grupę Azoty Tarnów. Ten mecz odbędzie się w niedzielę o godzinie 15 w Mielcu. Transmisja w serwisie Emocje.tv.