Piast w ostatniej akcji uratował remis ze Stalą Sanok

Artur Bżdżoła
Goście mieli sporo pretensji do sędziów o doliczony czas gry
Goście mieli sporo pretensji do sędziów o doliczony czas gry Tomasz Sowa
Piast Tuczempy zremisował ze Stalą Sanok 1:1. Wyrównująca bramka padła w doliczonym czasie gry. Po końcowym gwizdku goście mieli sporo pretensji do rozjemców o ten doliczony czas gry, długo nie mogli się pogodzić z faktem, że w ostatniej akcji meczu stracili wygraną.

Goście grali asekuracyjnie w obronie, rzadko przedostawali się pod pole karne Piasta. Pierwszy strzał w ich wykonaniu na bramkę nastąpił w 25. minucie, ale po rykoszecie futbolówka opuściła plac gry. Gospodarze przeważali, stworzyli sobie kilka okazji strzeleckich, lecz brakowało szczęścia, bądź dobrze interweniował grający niezłe zawody Michał Jarzec. W 28. minucie Piast wyprowadził kontrę. Daleko poza bramkę wyszedł Jarzec i starł się z Karolem Wotą, za co pomocnik gospodarzy ujrzał żółtą kartkę. Przed przerwą okazję miał Kamil Aab, któremu piłka spadła pod nogi po rzucie rożnym, lecz obrońca Piasta fatalnie przymierzył. Próbował Waldemar Jaroch, ale jego strzał z linii bramkowej wybił Bartosz Sieradzki.

Po zmianie stron niewiele się zmieniło, miejscowi dyktowali warunki gry. Po szybkiej akcji w dogodnej sytuacji znalazł się Rafał Noga, ale jego strzał nieznacznie minął bramkę. Kwadrans przed końcem Jakub Kloc wycelował w słupek. W 83. minucie Stal szybko przedostała się pod pole karne Piasta, gdzie nie popisali się obrońcy i Igor Hydzik nie miał problemów ze zdobyciem bramki. Podwyższyć mógł Dominik Pielech, którego mocny strzał nieznacznie minął bramkę.

W doliczonym czasie po rzucie wolnym Łukasza Czuba zakotłowało się pod bramką Jarzca. Rezerwowy Patryk Broda przymierzył i golkiper gości był bez szans.

Piast Tuczempy - Stal Sanok 1:1 (0:0)

Bramki: 0:1 Hydzik 83, 1:1 Broda 90+7

Piast: Strawa 6 – Pasaj 6, Jaroch ż 6, Kubas 6, Aab 5 (85 Broda) – Tarnawski 5 (76 Salwach), Wota ż 6, Kloc 5, Czub 5 – Raba 6, Noga 5. Trener Marek Strawa.

Stal: Jarzec ż 7 – Śmietana 5 (77 Florek), Wójcik ż 6, Gąsior 5, Kaczmarski 5 – Ząbkiewicz 6, Jaklik 5, Hydzik ż 6, Słysz 5 (69 Pielech) – Kuzio 6 (90+3 Gierczak), Sieradzki 5. Trener Robert Ząbkiewicz.