Pierwsza setka koszykarzy Gimbaskets 2 Przemyśl

Łukasz Solski
Obrońcy MKS-u Skierniewice próbują zatrzymać Sylwestra Kusa.
Obrońcy MKS-u Skierniewice próbują zatrzymać Sylwestra Kusa. Łukasz Solski
MKS Skierniewice to najsłabszy zespół jaki do tej pory gościł w Przemyślu. Gimbaskets 2 rozbił rywala już w pierwszej kwarcie.

Gospodarze zaczęli z impetem. Po minucie gry było 8:0. W 5. min po punktach Bartosza Bala Gimbaskets 2 wygrywał 12:2, a w 7. min po akcji 2+1 Artura Mikołajko było już 21:5!

- Cały czas nastawiamy się, aby zaczynać mecze od mocnego uderzenia. Pomagają nam kibice, hala, dzięki temu udaje się zbudować przewagę i grać później spokojnie m.in. po to, żeby ogrywać młodych - powiedział trener Gimbaskets 2, Maciej Milan.

Goście nawiązali walkę w drugiej kwarcie. Główna w tym zasługa Mariusza Wójcika. Były zawodnik Resovii i Siarki Tarnobrzeg zdobył w pierwszej połowie 9 "oczek".

Trzecia odsłona to ponownie dominacja gospodarzy. Rozpoczęło się od serii 9:0. W 25. min po trójce Grzegorza Płocicy przemyślanie prowadzili 67:37.

- W każdym spotkaniu zaczynamy bardzo słabo. Rozmawiamy o tym w szatni, ale jak widać za mało. Staramy się bawić koszykówką, lecz wychodzi nam to średnio - przyznał coach MKS-u, Łukasz Mąkolski.

W ostatniej ćwiartce po parkiecie biegali rezerwowi. Gościom udało się zniwelować straty do 18 punktów. Pięć sekund przed końcem setny punkt z linii rzutów osobistych, zdobył Mateusz Osikowicz.

Przemyślanie po rozegraniu sześciu kolejek nadal są niepokonani w II lidze gr. B.

MCS Daniel Gimbaskets 2 Przemyśl - MKS Skierniewice 100:82 (26:9, 22:23, 29:19, 23:31)

Gmibaskets 2: Makuch 11 (1x3, 3 as.), Płocica 11 (3x3, 4 as.), Bal 26 (1x3, 6 zb.), Kazura 3 (9 zb.), Mikołajko 14 (11 zb.) oraz Siwak 5 (1x3), Dratwa 3, Osikowicz 3, Kus 12, Strzępek 1, Majka 4, Kuriańczyk 7.

MKS: Krajewski 14, Wójcik 17 (6 zb., 5 as. 3 przech., 4 str.), Lewandowski 7, Łapiński 17 (5 zb.), Zieliński 5 (4 as.) oraz Mąkolski 17 (2x3, 7 zb., 11 as.), Gontarek 1, Dominiak 3 (1x3), Nowicki 2, Muś 0.