Piłka ręczna | 1 liga kobiet. JKS San Jarosław przegrał w Karczewie

JKS San Jarosław (niebiesko-czarne stroje) nie wiele miał dopowiedzenia w Karczewie. Grzegorz Kostka
JKS San po dwóch zwycięstwach nie poszedł za ciosem i przegrał zaległy mecz z sąsiadem w tabeli. Nasz zespól miał spore problemy w ofensywie, ale też nie najlepiej prezentował się w obronie.

Jarosławianki jedynie przez pierwsze pięć minut grały jak równy z równym z rywalkami z Karczewa. Później stopniowo zespół gospodarzy powiększał przewagę, by na przerwę zejść z siedmiobramkową zaliczką. Przyjezdne nie potrafiły poradzić sobie z szczelna defensywą miejscowych, jak już dochodziły do pozycji rzutowych, to niestety często rzucały niecelnie lub w dobrze dysponowana bramkarkę drużyny gospodarzy. W defensywie też najlepiej nie było, co pozwalało miejscowym zdobywać kolejne bramki. Po przerwie jarosławianki przez pierwsze dziesięć minut nawiązywały równorzędną walkę. Niestety między 40 a 45 minuta przyjezdnie nie potrafiły zdobyć żadnej bramki, a straciły cztery bramki z rzędu. Chwilę później gospodynie znów celnie trafiały dwa razy po dwie bramki, z przerwą na celny rzut Amandy Szymborskiej. Do końca spotkania drużyny grały już bramkę za bramkę. Tym samym gospodynie zaksięgowały komplet punktów i odskoczyły na siedem punktów od jarosławianek. Miejscowe mogły wygrać bardziej okazale, jednak miały słabo nastawione celowniki z rzutów karnych, na pięć prób trafiły tylko dwa razy.

MKS Karczew - SPR JKS San Jarosław 31:18 (15:8)

JKS San: Kulpa, Mitura - Wicińska 4, Bartoszek 1, Zięba 1, Świerk, Rychlicka, Pazdro 5, Motowidło 2, Szymborska 3, Dębowska, Dębiak 2. Trener: Michał Kubisztal

Kary: 6 i 2 min.

Po rozegraniu zaległego spotkania, JKS San Jarosław pozostał na siódmym miejscu z dorobkiem 14 punktów.