Piłkarki Sokoła Kolbuszowa zremisowały z Przyjaźnią

Marcin Jastrzębski
Sabinie Wargackiej (z piłką, żółta opaska na ręce) odnowiła się kontuzja, miejmy nadzieje, że nie na długo. fot. Dariusz Danek
Piłkarki Sokoła Kolbuszowa Dolna tylko zremisowały w Piotrkowie Trybunalskim z miejscową Przyjaźnią. Kolbuszowianki przeważały, ale pod bramką rywalek były nieskuteczne.

W pierwszej połowie wynik otworzyć mogła Elżbieta Mróz, która uprzedziła defensywę Przyjaźni, ale nie potrafiła wykorzystać sytuacji sam na sam z bramkarką rywalek. Za wcześnie zdecydowała się na uderzenie. W podobnej sytuacji znalazła się także Iwona Wdowiak.

Po zmianie stron dwukrotnie blisko celu była Renata Luberda, którą dokładnymi podaniami obsługiwała Aleksandra Sagan. Jej "główki" były jednak nieprecyzyjne. Miejscowe przy odrobinie szczęścia mogły nawet wygrać, ale w jedynej dogodnej pozycji zawodniczka Przyjaźni spudłowała.

- Powinniśmy to wygrać, ale gdy nie ma skuteczności ciężko marzyć o dobrym wyniku - podsumował Ryszard Mokrzycki, trener "Sokółek". Kontuzja uniemożliwiła grę w drugiej połowie kapitan Sokoła - Sabinie Wargackiej.

PRZYJAŹŃ PIOTRKÓW RYBUNALSKI - SOKÓŁ KOLBUSZOWA DOLNA 0-0

SOKÓŁ: Luchowska - Sagan, Streb, Pastuła, Czyżewska - Bochenek, Luberda Motyka, Wargacka (46. Krystel) - Mróz (85. Rodzoń), Wdowiak.

POZOSTAŁE WYNIKI: Naprzód Sobolów - UMKS Zgierz 7-0, Ceramika Opoczno - Wanda Kraków 2-1, Spartakus Daleszyce - Moravia Morawica 0-3. wo.

1. Wanda 10 22 47-11
2. Morawica 10 21 21-9
3. Sobolów 10 16 25-20
4. Sokół 10 15 15-4
5. Piotrków Tr. 10 13 15-24
6. Opoczno 9 10 11-17
7. Daleszyce 10 5 13-26
8. Zgierz 9 4 5-41