Piłkarze ręczni Czuwaju Przemyśl wygrali z SPR Tarnów. Czuwajowcy zadedykowali je trenerowi Kroczkowi, który obchodził 50. rocznicę urodzin

wab
Przemyślanie odnieśli zasłużone zwycięstwo
Przemyślanie odnieśli zasłużone zwycięstwo Sławomir Jakubowski
Przemyska „siódemka” zrewanżowała się tarnowianom za przegraną (31:34) w pierwszej rundzie i wciąż utrzymuje miejsce tuż za ścisłą czołówką. Jest czwarta w tabeli pierwszej ligi.

Pierwsza połowa upłynęła w spokojnej atmosferze, ale w drugiej, zwłaszcza w ostatnim kwadransie, „gotowało się” na boisku i dochodziło do gorących spięć, za co sędziowie, nie zawsze zasadnie, karali solidarnie wykluczeniami i żółtymi kartkami obie drużyny. Do przerwy prowadzili gospodarze, pozwalając wiceliderowi jedynie na trzykrotne wyrównanie (1:1, 3:3 i 4:4). W 15. min., po efektownym trafieniu Konrada Bajwoluka, ich przewaga urosła do czterech goli (9:5), a tuż przed zejściem do szatni Tomasz Kulka podważył ją do pięciu (16;11).

Goście, mając w swoich szeregach wielokrotnego reprezentanta i 4-krotnego „króla strzelców” polskiej superligi, Michała Kubisztala, któremu przyszło zmierzyć się w bratobójczym pojedynku z Maciejem, młodszym od niego o rok, starali się w drugiej połowie odrobić straty i objąć prowadzenie. W 53. min. było zaledwie 28:27 dla „Harcerzyków”, ale w końcówce dwukrotnie trafił Tomasz Biernat, po razie Kulka oraz Maciej Kubisztal, i mecz zakończył się ich zasłużonym zwycięstwem. Czuwajowcy zadedykowali je trenerowi Kroczkowi, który obchodził 50. rocznicę swoich urodzin.

Czuwaj Przemyśl - SPR PWSZ Tarnów 32:28 (17:14)
Czuwaj:
Kijanka, Szczepaniec – Biernat 3, Bajwoluk 7 [cz. k. 60, gradacja kar], M. Nowak 2, M. Kroczek 7 (2 karne), Kulka 7 (2 k.), Maciej Kubisztal 3 (1 k.) oraz Król 2, Puszkarski, Stołowski 1, Kubik. Trener Piotr Kroczek.

Tarnów: Ciochoń, Jastrząb – Dutka 8 (3 k.), Misiewicz 1, Jewuła, Ł. Nowak 1, Michał Kubisztal 8 (3 k.), Niemiec oraz Sanek 3, Kowalik 3, Drobiecki 3, Mogielnicki 1. Trener Ryszard Tabor.

Kary: 24 min – 20 min. Widzów 500.

POZOSTAŁE WYNIKI: KS Uniwersytet Radom – ASPR Zawadzkie 27:31 (8:18); Olimpia Piekary Śl. – Anilana Łódź 30:32 (17:12); AZS AWF Biała Podlaska – KSSPR Końskie 29:28 (16;15). Mecze Ostrovia Ostrów Wlkp. – Viret Zawiercie oraz MKS Wieluń – KSZO Ostrowiec Św. zakończyły się po zamknięciu tej strony. Spotkanie Miedź Legnica – ŚKPR Świdnica przełożono na 18.04. Pauzował MTS Chrzanów.