Piotrcovia Piotrków Trybunalski pokonała Eurobud JKS Jarosław. Pierwsza połowa zdecydowała

Eurobud JKS Jarosław z Piotrkowa Trybunalskiego wraca bez punktów.
Eurobud JKS Jarosław z Piotrkowa Trybunalskiego wraca bez punktów. Grzegorz Kostka
Eurobud JKS na zakończenie serii wyjazdowych meczy zagrał w Piotrkowie i niestety nie sprostał gospodyniom. Na końcowe losy spotkania duży wpływ miał fatalny początek JKS-u.

Miejscowe szybko wypracowały sobie kilka bramek przewagi i już w 10 minucie prowadziły 5:1. JKS zaczął zbyt zdenerwowany, gubił piłki, słabo grała Natalia Turkalo i Martyna Żukowska. Dopiero od tego momentu nasz zespół zaczął lepiej sobie radzić w ofensywie, jednak błędy w obronie sprawiały, że miejscowe trzymały dystans, a nawet dorzuciły jeszcze dwa gole do swojej przewagi z początku meczu. Szczególnie w ofensywie po stronie Piotrcovii szalała Brazylijka Danielle Joia, która rzuciła sześć bramek. Obie drużyny w pierwszej odsłonie grały dość nie dokładnie, notując w sumie aż siedemnaście strat.

Początek drugiej połowy to niestety znów seria bramek gospodyń, przerwana dwoma trafieniami Magdy Balsam. Kolejne minuty to zryw czarno-niebieskich, które stopniowo odrabiały straty, a prym wiodła wspomniana już Magda Balsam. Niestety od wyniku 20:17 nasz zespół oddal kilka nieskutecznych rzutów, co wykorzystały gospodynie, pieczętując zwycięstwo.

– Zdecydowała pierwsza połowa. Graliśmy bardzo źle. Ogrom błędów spowodował, że zamiast prowadzić, na co były okazje, zaczęliśmy seryjnie tracić gole. Dziewczyny nie zrealizowały przedmeczowych założeń. – podsumował mecz Vit Telecky.

Piotrcovia Piotrków Trybunalski - Eurobud Grupa JKS Jarosław 25:21 (15:9)

Piotrcovia: Opelt, Sarnecka – Kolasińska, Joia 9, Klonowska 3, Senderkiewicz, Oreszczuk 2, Dorsz 1, Ciura 1, Charzyńska 5, Sobecka 3, Gajewska 1, Małecka. Trener Krzysztof Przybylski.

JKS: Szczurek, Backiel – Bancilon 3, Balsam 7, Donets, Luberecka, Rygiel, Turkalo 4, Pietras 1, Strózik, Żukowska 1, Bieńkowska, Amanda Szymborska 2, Aleksandra Szymborska, Kozimur 3. Trener Vit Telecky.

Sędziowali: Młyński i Puszkarski (Zwoleń)

Kary: 8 i 10 min. Widzów 150.

Pozostałe mecze:

KPR Kobierzyce - Perła Lublin 21:22 (9:11);

Metraco Zagłębie Lubin - Start Elbląg 24:23 (16:13);

PR Koszalin - Ruch Chorzów 30:22 (15:11).

Po rozegraniu sześciu serii spotkań, Eurobud JKS plasuje się na miejscu piątym z dorobkiem z ośmiu punktów. Liderem z kompletem punktów pozostała Perła Lublin.