Podkarpaccy policjanci porzucają mundury

Małgorzata Motor
W skali kraju ze służby planuje zrezygnować nawet 10 tys. policjantów. Wśród nich trzystu z naszego regionu.
W skali kraju ze służby planuje zrezygnować nawet 10 tys. policjantów. Wśród nich trzystu z naszego regionu. Archiwum
Aż 300 policjantów z Podkarpacia zamierza opuścić w tym roku służbę. Powód? Zapowiadana zmiana przepisów emerytalnych dla służb mundurowych.

Wedle pomysłu szefa MSWiA policjanci mieliby służyć dłużej niż 15 lat, by uzyskać emeryturę. Ile? Tego jeszcze nie wiadomo.

To sprawiło, że w skali kraju ze służby planuje zrezygnować nawet 10 tys. policjantów. Wśród nich trzystu z naszego regionu.

- To dla nas strata, bo odchodzą ludzie z ogromnym doświadczeniem, ale nie ma mowy, aby z tego powodu doszło do paraliżu policji w naszym regionie - uspokaja Mariusz Skiba, rzecznik podkarpackiej policji.

- Po pierwsze dlatego, że na Podkarpaciu jest 4,5 tys. funkcjonariuszy, więc te 300 osób mniej to nie aż tak wiele. A po drugie, u nas zawsze było większe zainteresowanie pracą w policji niż w innych częściach kraju, więc tych, którzy odejdą, zastąpią nowi - dodaje.
Zmiana przepisów emerytalnych, to jednak nie jedyny powód, dla którego policjanci zrzucają mundury. Niepokoją ich też zbyt niskie nakłady na ich służbę z budżetu państwa.

Między innymi z tego powodu wypowiedzenia złożyło 14 z ponad 50 policjantów z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego, który obsługuje Podkarpacie i część woj. świętokrzyskiego. Uzupełnienie wakatów w tej elitarnej jednostce będzie już dużo trudniejsze.

Ci którzy odchodzą z policji z reguły nie mają problemu ze znalezieniem innego zajęcia. Ludzie z tego typu doświadczeniem chętnie są zatrudniani np. przez firmy detektywistyczne i ochroniarskie.

Wideo

Komentarze 17

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

~gość~

jak masz takie wykształcenie to zostań ministrantem bo to twój poziom!!!

G
Gość

kiedy w policji skończą z powszechnym mobbingiem i nepotyzmem i pójdą do kryminału kamandanty za przekręty w Lesku, Krośnie, Sanoku, Leżajsku i Przemyślu (za garaże) to nie będzie problemu z kadrą policji podstawowych szczebli bo deb***i na górze nie brakuje

G
Gość

myślę, że nie będzie problemu bo kamandanty i ich zastępcy wszystkich szczebli oraz policjanty z Wydziału Kontroli, Wydziału Kadr i Szkolenia, Wydziału Prezydialnego, Wydział Komunikacji Społecznej (ok. 50 osó, Wydziału Finansów, Wydziału Zaopatrzenia, Wydziału Inwestycji i Remontów, Wydziału Transportu, Wydział Łączności i Informatyki, Wydziału do spraw Ochrony Informacji Niejawnych, Zespołu Prawnego, Sekcji Psychologów, Zespółu do spraw Zamówień Publicznych, do spraw Audytu Wewnętrznego, do spraw Ochrony Praw Człowieka w Policji ubiorą mundury pały i na ulice

G
Gość
W dniu 22.01.2009 o 10:00, Gość napisał:

trzeba się zastanowić dlaczego odchodzą ze służby polijanci szczbla podstawowego, a ich nieudacznicy kamandnaty i ich zastępcy trzymają się stołków - obniżyć kamandantom i ich zastępcom pobory o 80%, zlikwidować etaty jeneralskie we wszystkich KWP oraz zlikwidować wydział rzeczników prasowych (pnad 20 osó i etat kapelana = atmosfera się poprawi, bo nie zawsze chodzi i pieniądze


mam pytania - mam ukończoną szkołę podstawową i szkółkę parafaialną - czy mogę się ubiegać o stanowisko komendanta KWP lub KPP lub zastępcę
r
rudy kocur
W dniu 24.01.2009 o 09:56, Rzeszowianka napisał:

Na Krakowskiej przyjmuje taki dobry lekarz, nazywa sie Radziewicz.Dobra rada z tym lekarzem
G
Gość
W dniu 23.01.2009 o 10:55, Maria napisał:

Jestem opinią Twojego poprzednika, jakiegoś maniaka na punkcie słowa POLICJA i Twoją, a szczególnie cytuję "popatrzcie kto zostaje policjantem - ten który do niczego innego w życie się nie nadaje i do niczego innego nie jest zdolny .........." A kimże Ty jesteś do jasnej anielki, że tak doskonale wszystko wiesz i znasz ???? A jaki poziom intelektu i moralności Ty sobą reprezentujesz ??? Zastanowiłaś się nad tym ? Z tego co tu bazgrzesz wynika, że nie !!! Jak jesteście obydwoje tak bardzo wykształceni to zgłoście się, może Was do Policji przyjmą, ale zamiatać chodniki przed którąś z komend policji !!! Policjanci to też ludzie wykształceni, inteligentni, mili, grzeczni, odpowiedzialni za powierzone zadania, pomagający ludziom, chroniący ich, zapewniający bezpieczeństwo, ład i porządek i to jeszcze w dzisiejszych czasach, gdzie pełno chuligaństwa, narkomanii !!! Mają ciężką i bardzo odpowiedzialną pracę i należy Im za to dziękować, a nie obrzucać Ich wulgaryzmami, okładać chamskimi epitetami !!! Wstyd mi za Was ! Życzę zdrowia, bo o rozum już chyba za późno !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


nie jestem policjantką, ani nie byłam milicjantką, ale pracuję w policji i widzę kto i na jakim poziomie kultury i intelektu jest w policji. Szare policjanty to jeszcze coś chcą zrobić dla społeczeństwa, ale kamandanty tylko pchają swoje śmierdzące żony i członków ich bliskiej i dalekiej rodziny do policji bo w policji każdy nawet śmieć znajdzie pracę jak ma plecy - wystarczy przeanalizowac kto pracuje na niezgodnych z prawem etatach sekretarek naczelników wydziałów w KWP, wydziałach kontroli KWP, wydzału finasowego KWP, wydziału kadr i szkolenia KWP, wydziału komunikacji ze społeczeństwem i wydziału zaopatrzenie i inwestycji KWP w Rzeszowie = dno i wodorosty (wyszktałcenie to podstawowe lub zawodowe np. tokarz, obsługa maszyn, tokarz-frezer, krawcowa..... a potem wykształcenie uzupełniające w szkołach organizowanych specjalnie dla pracowników policji..., albo niby studia dla policmastrów np w Staszowie.... itp)
M
Maria
W dniu 23.01.2009 o 03:27, Julka napisał:

kamandanty policji i ich zastępcy, a w tym również ich jenarały = poziom intelektu i moralności bliski "0" tzw. nieudacznicy społeczni - popatrzcie kto zostaje policjantem - ten który do niczego innego w życie się nie nadaje i do niczego innego nie jest zdolny. Przewertujcie ich życiorysy, a w tym w szczególności kamandantów i ich zastępców (są mianowani, a nie wybierani, a więc politycznie zaangażowani) ze szczególnym zainteresowaniem na jenerałów policji - potrafią np. wykorzystując swoją pozycję pobierać (bez wymaganej kolejności) z kasy zapomogowo-pożyczkowej bezprocentowe pożyczki i wpłacać na konta oprocentowaneJestem opinią Twojego poprzednika, jakiegoś maniaka na punkcie słowa POLICJA i Twoją, a szczególnie cytuję "popatrzcie kto zostaje policjantem - ten który do niczego innego w życie się nie nadaje i do niczego innego nie jest zdolny .........." A kimże Ty jesteś do jasnej anielki, że tak doskonale wszystko wiesz i znasz ???? A jaki poziom intelektu i moralności Ty sobą reprezentujesz ??? Zastanowiłaś się nad tym ? Z tego co tu bazgrzesz wynika, że nie !!! Jak jesteście obydwoje tak bardzo wykształceni to zgłoście się, może Was do Policji przyjmą, ale zamiatać chodniki przed którąś z komend policji !!! Policjanci to też ludzie wykształceni, inteligentni, mili, grzeczni, odpowiedzialni za powierzone zadania, pomagający ludziom, chroniący ich, zapewniający bezpieczeństwo, ład i porządek i to jeszcze w dzisiejszych czasach, gdzie pełno chuligaństwa, narkomanii !!! Mają ciężką i bardzo odpowiedzialną pracę i należy Im za to dziękować, a nie obrzucać Ich wulgaryzmami, okładać chamskimi epitetami !!! Wstyd mi za Was ! Życzę zdrowia, bo o rozum już chyba za późno !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~Jola~

oczywiście, że zlikwidować etaty generalskie w policji w każdej KWP bo to uwłaszcza randze tego stopnia oraz obniżyć pensje komendantom i ich zastępcom o 80% i powinni być wybierani, a nie mianowanowani bo to sami nieudacznicy z klucza politycznego i nadania kleru

B
Bolo

Wreszcie się weźmiecie do roboty nieroby jedne JP !!!

d
doig

taaaa niech ida do hurtowni,i zgadzam sie z tym że to banda obiboków JP100%

p
ploonti

Fotka super,zapewne redaktor nie wie,ze ten młody gość na pierwszym planie,to już też emeryt niestety!

~Robert~

To fakt,że do policji idą ci,którzy liczą na wczesne emerytury.Przechodzą na emeryturę i w dalszym ciągu pracują w policji.Idą także ci,który imponuje władza.Policjant jakby nie było jest niepodważalną władzą.Niech jednak zastanowią się ci wszyscy,którzy chcą odejść z policji!Gdzie znajdą lepszą pracę,z pewnym zatrudnieniem,z pewną płacą.Nie wszyscy będą ochroniarzami i detektywami,bo tych już jest dosyć.Powiecie:praca w policji jest niebezpieczna i stresująca!Może tak?Ale czy kierowcy samochodu wyjeżdżającemu w trasę nie grozi niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia?Czy nie grozi mu stres związany ze spotkania z policjantem?

30letniEmeryt

Zyjemy w żałosnym państwie,gdzie najwieksza motywacja wstapienia do policji jest nabycie praw emrtytalnych po 15 latach.Śmiech i wstyd! A tak odpowiada 80% przyszłych kandydatów w szkołach policyjnych! W Iralndii policjant gardzista idzie dopiero po 30 latach,podobnie w USA.Tamte państwa sa bogate bo nie maja takiej armi 35-40 letnich emerytów jak Polska.Policjanci powinni pracować dlugo jak kazdy inny zawód,i zarabiać godziwie,bo teraz to jest jedna wielka ściema ze strony państwa jeśli chodzi o ich zarobki.

G
Gość
W dniu 22.01.2009 o 11:02, onlymielec napisał:

15 LAT do emerytury ,powinni pracować do 65 lat ,na zachodzie etat policjanta to praca dla cieciów bez wykształcenia a średnie zarobki policjanta są mniejsze od średniego wynagrodzenia farmera .Mam nadzieję że się dobiorą do policji i tych wszystkich mundurowych leniwych psów co żyją na naszym koszcie.Taa a ty bezrobotny żulu z podstawowym niepełnym najlepiej byś sie tam nadawał. najwięcej wykładasz na ten "nasz koszt" . Mam nadzieję że wreszcie ktoś dobierze się do takich pasozytów jak ty żyjacych kosztem społeczeństwa .Że też muszę takich pajaców jak ty utrzymywać ze swoich podatków
o
onlymielec

15 LAT do emerytury ,powinni pracować do 65 lat ,na zachodzie etat policjanta to praca dla cieciów bez wykształcenia a średnie zarobki policjanta są mniejsze od średniego wynagrodzenia farmera .Mam nadzieję że się dobiorą do policji i tych wszystkich mundurowych leniwych psów co żyją na naszym koszcie.

Dodaj ogłoszenie