Politechnika Rzeszowska wskoczyła na pozycję wicelidera

W akcji Sebastian Biela.
Handlopex AZS Politechnika Rzeszowska ograła rezerwy Rosy Radom 67:59 i w tabeli nad sobą już tylko drużynę z Piaseczna,.

Politechnika Rzeszów odniosła planowe zwycięstwo, które po I połowie zapowiadało się na bardziej okazałe (43:24 po 20 minutach). Po zmianie stron rzeszowianie jakby zgubili rytm. Dużo pracy mieli statystycy, którzy naliczyli gospodarzom nieprzyzwoicie dużo, bo aż 32 straty (23 goście). Dla odmiany nasi pewnie wygrali walkę na deskach (46:27). Kibiców ucieszył powrót do gry po wyleczeniu kontuzji kolana Piotra Ucinka. - Mały ból jeszcze czuję, po rozgrzewce zdecyduję czy zagram - mówi pan Piotr przed meczem. Najlepszy snajper AZS-u biegał po boisku 9 minut. Trafił wolnego i dał 2 asysty.
W najbliższą sobotę tydzień w hicie 13. kolejki nasi grają z liderem w Piasecznie.

.

HANDLOPEX AZS POLITECHNIKA RZESZOWSKA - ROSA II RADOM 67:59 (23:14, 20:10, 11:17, 13:18)
AZS: Banyś 5 (4 as.), Miś 11 (9 zb., 8 str.), Sowa 12 (8 zb., 4 str.), Żmudka 2 (4 str., 3 prz.), Kielar 3 oraz Osiniak 15 (1x3), Ucinek 1, Skop 6 (1x3), Dworak 2, Winiarski 1, Biela 9 (1x3), Brud 0.
ROSA II: Stanios 16 (3x3, 6 str.), Piros 16 (1x3, 4 as., 6 prz.), Sobuta 11, Kapturski 2, Mamcarczyk 3 oraz Gos 0, Wólczyński 0, Michalski 2, Puczyński 0, Zwęgliński 3, Maj 2, Łabędź 4 (4 as., 3 prz.).