Polonia Przemyśl - Czarni Jasło

Wacław Burzmiński
Poloniści (czerwone stroje) w starciu z jaślanami niespodziewanie stracili punkty. Dariusz Delmanowicz
- Katastrofa! - machał ręką po końcowym gwizdku Jerzy Kuraś, były działacz Polonii i wciąż wierny jej kibic.

W minorowych nastrojach opuszczali stadion wszyscy sympatycy "Przemyskiej Barcelony", bo remis oddala ją od drugiego, premiowanego awansem, miejsca.
Gdyby w boksie polonistów siedział trener Ryszard Federkiewicz (zatrzymały go egzaminy na uczelni), to pewnie powyrywałby włosy ze swojej głowy, a zwłaszcza Waldemara Jarocha.

Ten doświadczony zawodnik miał w 35. i 38. min dwie "dwusetkowe" sytuacje, ale nie zdołał pokonać Wiktora Cyrana.

Mógł jeszcze wymazać niepowodzenia tuż po przerwie, lecz główkował nad poprzeczką. W pierwszej odsłonie goście dwukrotnie zagrozili miejscowym - w 7. min Dariusz Bernacki, który zna boisko Polonii jak własną kieszeń, gdyż kiedyś grał w tej drużynie, mocno uderzył z dystansu ponad bramkę.

Ale już 11 minut potem gratulował z kolegami Tomaszowi Dziobkowi, bo ten przechytrzył polonisów i jaślanie wygrywali.

Wprowadzona po przerwie młodzież - Mateusz Wanat i Krystian Kazek - wspierana przez Andrzeja Kota, wniosła sporo ożywienia, ale na bramkę przyszło czekać dość długo.

Dopiero dośrodkowanie tego pierwszego zakończyło się golem, a piłka po drodze odbiła się jeszcze od słupka. Dobrych okazji Polonia miała sporo, lecz brakowało wykończenia, a poza tym jaślanie bronili się mądrze i skutecznie.

Niewiele brakowało, żeby w 88. min Łukasz Dedo został bohaterem meczu, lecz przewrócił się w polu karnym, mając przed sobą jedynie Macieja Szramowiata.

Nieco wcześniej Stanisław Sypień sprawdził bramkarza z rzutu wolnego.

POLONIA - HOLTED PRZEMYŚL - GAMRAT CZARNI JASŁO 1-1 (0-1)

0-1 Dziobek (18, po indywidualnej akcji), 1-1 Wanat (75, uderzenie spod linii bocznej z ok. 35 metrów).

POLONIA: Szramowiat - M. Kubas (46. Kazek), Jurkowski, Załoga, Strzałkowski - Harłacz (61. Kot), Jabłoński (46. Wanat), W. Jaroch, Gwóźdź - Bańka (75. Chlastawa), Gosa.

CZARNI: Cyran - Krajewski, Bernacki, Dziobek, Sypień - Gazda, Grzesiak, Ocipka (80. Kukowski), Halz - Dedo (90. Majewski), Żuraw (61. Tłuściak).

SĘDZIOWALI Łukasz Pilch oraz Piotr Mazur i Henryk Białek (Dębica). ŻÓŁTE KARTKI: Załoga, Gwóźdź, M. Kubas - Dziobek; CZERWONA: Załoga (81, druga żółta). WIDZÓW 300.

Obszerna relacja, noty dla zaowdników oraz wypowiedzi w poniedziałkowych Nowinach