NOWINY24
  POLECAMY

  To się czyta i ogląda

  Rozwiń
  NOWINY24
  Zwiń

  To się czyta i ogląda

  • Miauuuuu... koty naszych Czytelnikówi
  • Antyki, zabawki i letnie opony. Na giełdzie samochodowej kupisz wszystko
  • Studniówka 2019 uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 im. Ignacego Łukasiewicza w Krośnie

  Polowanie w Krakowie?! Krew i martwe zwierzęta. Mieszkańcy...

  Polowanie w Krakowie?! Krew i martwe zwierzęta. Mieszkańcy wstrząśnięci! [DRASTYCZNE ZDJĘCIA]

  Piotr Rąpalski

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  Polowanie w Krakowie?! Krew i martwe zwierzęta. Mieszkańcy wstrząśnięci! [DRASTYCZNE ZDJĘCIA]
  1/25
  przejdź do galerii
  W weekend mieszkańcami Witkowic wstrząsnęło to co zobaczyli w lesie Witkowickim, w terenie służącym głównie spacerom i rekreacji. Na śniegu było mnóstwo śladów krwi oraz piór zastrzelonych ptaków. Najgorszym widokiem okazało się jednak truchło sarny leżące wśród drzew. Wcześniej w okolicy było słychać strzały. Mieszkańcy są zszokowani. Zrobili zdjęcia, dokumentując upiorne znaleziska. Pytają, czy to normalne, że w weekend, w terenie spacerowym, organizuje się polowania?
  Sprawę zgłosili radnej miejskiej Teodozji Maliszewskiej (Platforma Obywatelska). - To jakiś obłęd. Przecież to jest rejon gdzie spacerują mieszkańcy, rodziny z dziećmi też, szczególnie w weekend. Po pierwsze chodzi o bezpieczeństwo, po drugie w mieście chyba nie powinno być polowań. Po trzecie czy to normalne zostawiać tak na widoku ślady krwi i ciało zabitej sarny? - komentuje radna. - Nie wiem, czy ktoś dał na to zgodę, poinformowałam Zarząd Zieleni Miejskiej. Myślę o zawiadomieniu policji - dodaje.

  Zdjęcia zrobiono od strony os. Witkowice w Lesie Witkowickim. W miejscu spacerowym w kierunku ulicy Witkowickiej.

  Pojawiają się już jednak komentarze, że mogło tu dojść do ataku drapieżnika. Pragniemy tę kwestię ostatecznie wyjaśnić, a ponadto ustalić kto sprawuje nadzór nad myśliwymi i drapieżnikami w lesie Witkowickim i innych, dzikszych niż parki, terenach zielonych. Jakie są zasady polowań w pobliżu terenów zamieszkałych oraz zasady bezpieczeństwa w obszarach, gdzie pojawiają się drapieżniki.

  Zapytaliśmy ZZM co wie w tej sprawie. - Za gospodarkę łowiecką i nadzór nad kołami łowieckimi w Krakowie odpowiada Wydział Kształtowania Środowiska - odpowiedział nam na szybko, w weekend, dyrektor ZZM Piotr Kempf. Obiecał zbadać sprawę. - Park leśny Witkowice jest formalnie lasem. Czy mieliśmy zgłoszenie ze będzie polowanie? Sprawdzimy, to, ale tymi kwestiami zajmuje się wspomniany wydział - kwituje.

  Czekamy na odpowiedź urzędników.

  POLECAMY - KONIECZNIE SPRAWDŹ:  FLESZ: Jedziesz na ferie? Niewiedza może Cię drogo kosztować


  [reklama]

  Komunikat

  Ostrzegamy, że kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich lub dla nich nieprzeznaczone.

  Oświadczam, że jestem osobą pełnoletnią i nie mam ograniczonej zdolności do czynności prawnych.

  Nie mam 18 lat! Przejdź do artykułu »

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo