Polska Hokej Liga. Bardzo ważna wygrana Ciarko STS-u. Sanoczanie ograli 2:1 Zagłębie w Sosnowcu odrabiając straty

Waldemar Mazgaj
Sanoczanie (czarno-czerwone stroje) odnieśli piąte zwycięstwo w sezonie. Po raz drugi o jedną bramkę byli lepsi od Zagłębia. Lucyna Nenow
W meczu zespołów walczących o 8. lokatę dającą play-off Ciarko STS Sanok pokonał na wyjeździe Zagłębie Sosnowiec 2:1. Najlepszy w ekipie Marka Ziętary był Patrik Spěšný, który obronił aż 35 strzałów.

Przed tą kolejką (ostatnią przed reprezentacyjną przerwą) Zagłębie traciło do STS-u sześć punktów i sanoczanie pojechali do Sosnowca, żeby przede wszystkim nie przegrać. Udało się im zwyciężyć, bo gospodarze nie wykorzystali aż ośmiu przewag.

Goście musieli gonić wynik; po strzale Eduarda Kaščaka krążek odbił Spěšný a z bliska krążek umieścił w bramce Andrej Dubinin.

Sanoczanie od II tercji przejęli inicjatywę; wyrównał bramki mierzonym strzałem z bulika po długim rogu Marek Strzyżowski.

Trzecia odsłona była bardziej wyrównana, a jedyną bramkę zdobył Jesperi Viikilä, który wykorzystał świetne podanie zza bramki od Riku Sihvonena. W końcówce miejscowi wycofali bramkarza, ale byli bezradni w ataku.

Zagłębie Sosnowiec - Ciarko STS Sanok 1:2

Tercje: 1:0, 0:1, 0:1,

Bramki: 1:0 Dubinin 8 minuta (asysty: Kaščak i Nikiforow), 1:1 Strzyżowski 27 (Witan i Rąpała), 1:2 Viikilä 48 (Sihvonen).

Zagłębie: Porter – Jākobsons, Syrojeżkin; Kaščak, Naróg; Khoperia, Domogała; Luszniak, Blanik – Nikiforow, Dubinin, Baszyrow; Nahunko, Kozłowski, Bernacki; Smal, Rutkowski, Sikora; Stojek, Kulas, Piotrowski. Trener: Grzegorz Klich.

Ciarko STS: Spěšný - Olearczyk, Rąpała; Kamienieu, Piippo; Demkowicz, Biłas; Skokan, Glazer - Strzyżowski, Witan, Bukowski; Elo, Viikilä, Sihvonen; Bielec, Wilusz, Biały; Dobosz, Ginda, Filipek. Trener: Marek Ziętara.

Sędziowali: Wrycza (Gdańsk) i Gabryszak (Toruń).
Kary: 6 – 18 minut.
Strzały: 36-28.

Opinie trenerów (z hokej.net):

Marek Ziętara (Ciarko STS)
To był mecz walki, było widać że dla obu ekip był on bardzo ważny, emocji nie zabrakło do ostatniego gwizdka. Pierwsza tercja to gra szarpana przez sporą ilość kar, ciężko było wejść dobrze w mecz. W drugiej tercji graliśmy bardzo dobrze, przejęliśmy inicjatywę w tym spotkaniu, zagraliśmy tak jak zakładaliśmy przed meczem. Trzecia to znowu gra szarpana, dużo kar dla nas a nie ze wszystkimi się zgadzam. Duży sukces drużyny bo bardzo dobrze broniliśmy w osłabieniach. Bardzo ważny aspekt tego meczu, że udało nas się te sytuacje obronić. Na pewno Patrik Spěšný rozegrał bardzo dobry mecz, pomógł nam wygrać szczególnie w trzeciej tercji. Bardzo ważna wygrana, teraz udamy się na zasłużony odpoczynek, chłopaki dostaną kilka dni wolnego na regenerację.

Grzegorz Klich (Zagłębie)
Oddajemy blisko 40 strzałów, a zdobywamy tylko jedną bramkę. Niech to będzie komentarz do tego spotkania. Mamy szanse, ale ich nie wykorzystujemy. Przegrywamy mecz, w którym nie byliśmy gorsi od przeciwnika.

Pozostałe wyniki 15. kolejki:
Tauron Podhale Nowy Targ - Re-Plast Unia Oświęcim 4:2
Energa Toruń - Stoczniowiec Gdańsk 6:0
Comarch Cracovia - GKS Tychy 2:4
GKS Katowice - JKH GKS Jastrzębie 2:5

W tabeli 8. STS ma 14 punktów i o 9 wyprzedza Zagłębie. 7. Cracovia ma 19 pkt i jeden mecz rozegrany mniej niż sanoczanie.