Polska Hokej Liga. Zespół Ciarko STS Sanok wygrał sparingowe spotkanie z Tauron Podhalem Nowy Targ

Ciarko STS lepszy w sparingu od Podhala
Ciarko STS lepszy w sparingu od Podhala Tomasz Sowa
Hokeiści Ciarko STS Sanok lepsi w przedsezonowym sparingu od Tauron Podhala Nowy Targ.

W pierwszej tercji ani jeden zespół, ani drugi nie zdobył żadnego gola. Wynik meczu otworzył w kolejnej części spotkania Tamminen kiedy sanoczanie grali w przewadze. Jeszcze w tej samej tercji wyrównał Nowożyłow. Losy spotkania rozstrzygnęły się dopiero w ostatniej tercji - najpierw sytuację sam na sam z bramkarzem Podhala wykorzystał Jakub Bukowski, a potem strzał Kamila Olearczyka skutecznie dobił Mateusz Wilusz i ustalił wynik spotkania.

Ciarko STS Sanok - Tauron Podhale Nowy Targ 3:1

Tercje: 0:0, 1:1, 2:0.

Bramki: 1:0 Tamminen 24-w przewadze (asysty: Henttonen, Hammalainen); 1:1 Nowożyłow 26-w przewadze (Tomasik); 2:1 Bukowski 52 (Henttonen, Jekunen); 3:1 Wilusz 57-w przewadze (Olearczyk, Biały).

Sanok: Spěšný (Buczek) - Jekunen, Pippo; Henttonen, Hamalainen, Bukowski - Rąpała, Olearczyk; Dulęba, Wilusz, Biały - Marva, Pavúk; Witan, Tamminen, Hiltunen - Bilas, Florczak; Łyko, Mocarski, Filipek. Trener: Marek Ziętara.