Prezes Polskiego Radia Rzeszów doniósł do prokuratury na swoją dziennikarkę. Poszło o "figuranta" na antenie

aplZaktualizowano 
lincerta/Pixabay.com
“Figurant” - powiedział słuchacz na antenie Polskiego Radia Rzeszów. Prowadzącą audycję dziennikarkę prezes rozgłośni ukarał dyscyplinarnie i ściga rękami prokuratury.

„Nie mamy prezydenta. Mamy najwyżej pełniącego obowiązki prezydenta. Prezydent powinien być mężem stanu, posiadać własną wolę i własne inicjatywy. W tym momencie mamy figuranta. Ani własnej woli, ani żadnego poważania to on nie posiada. Na to, by być prezydenta, trzeba zapracować. Na szacunek wśród Polaków trzeba zapracować. Pewne rzeczy nie przychodzą tylko dlatego, że objęło się stołek" – padło na antenie Radia Rzeszów 6 września w audycji „Kalejdoskop”, prowadzonej przez Grażynę Bochenek.

Padło z ust jednego z telefonujących do programu słuchaczy, ale to pani redaktor poniosła konsekwencje.

„Kalejdoskop” tego dnia jeszcze się nie skończył, a prezes radia Przemysław Tejkowski telefonował z forum gospodarczego w Krynicy do przełożonych red. Bochenek. Pięć dni później dziennikarkę zawieszono w prowadzeniu programów „na żywo”, od prezesa Tejkowskiego dowiedziała się, że określenie „figurant” jest znieważeniem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, karanym na mocy kodeksu karnego.
Kolejną sankcją była nagana, jaką prezes Tejkowski ukarał red. Bochenek, znów powołując się na kodeks karny, tym razem także na zapis o naruszeniu dóbr osobistych prezydenta, zarzucając jej naruszenie podstawowych obowiązków pracowniczych i prawa prasowego.

Zaprotestowały związki zawodowe w Polskim Radiu Rzeszów, red. Bochenek oddała sprawę do sądu pracy. W tym momencie pozbawiono ją prowadzenia magazynu radiowego „Śladami Pegaza”, audycji „Gość dnia”, serwisów informacyjnych „Kalejdoskop” i „Puls dnia”.

Na sankcjach wewnątrzzakładowych się nie skończyło, bo wkrótce dowiedziała się, że Przemysław Tejkowski udzielił pełnomocnictwa jednej z kancelarii prawnych, a ta w imieniu Polskiego Radia Rzeszów zawiadomiła Prokuraturę Rejonową dla Miasta Rzeszowa o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

Przestępstwo miała popełnić red. Bochenek, prowadząc audycję 6 września, w której słowem „figurant” znieważono głowę państwa. I słuchacz Radia Rzeszów, który użył określenia „figurant”.

W uzasadnieniu napisano, że wyrażenie to jest “jednoznacznie wartościowane pejoratywnie” i odnosi się także do osoby będącej “współpracownikiem służb bezpieczeństwa PRL.”
Nadto „poziom pogardy w wypowiedzi słuchacza stanowi stopień pogardy, którego nie da się usprawiedliwić i stanowi nieracjonalizowany, złośliwy atak osobisty” wobec prezydenta.

- Nie odniosłam wrażenia, by doszło do znieważenia prezydenta – mówi Grażyna Bochenek. – Raczej słowa krytyki, ale krytyka osób pełniących funkcje publiczne jest w Polsce dopuszczalna. Obawiam się, że to zdarzenie stało się pretekstem, aby zastraszyć dziennikarzy i ograniczyć swobodę wypowiedzi.

Do głośnego już w całej Polsce sporu nie chciał się bezpośrednio odnieść prezes rzeszowskiej rozgłośni.

- Żadnego głosu panu nie udzielę na ten temat, natomiast Radio Rzeszów niebawem na stronie internetowej i od poniedziałku na antenie wyda stosowne oświadczenie – oświadczył prezes Polskiego Radia Rzeszów Przemysław Tejkowski. – I tylko tyle mam do powiedzenia na ten temat.

Aktualizacja

Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie wydała komunikat. Śledztwo w sprawie znieważenia Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej słowami „figurant” i „pełniący obowiązki Prezydenta” nie zostanie wszczęte.
- Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów nadzorowała postępowanie o czyn z art. 135 § 2 kk. Postępowanie zostało zainicjowane zawiadomieniem Przemysława Tejkowskiego, Prezesa Zarządu Polskiego Radia Rzeszów S.A. działającego za pośrednictwem pełnomocnika, o podejrzeniu popełnienia przestępstwa publicznego znieważenia Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w dniu 6 września 2018 r. przez redaktor prowadzącą poranny program Polskiego Radia Rzeszów pt. „Kalejdoskop” poprzez dopuszczenie do odtworzenia na antenie radia wypowiedzi słuchacza, który nazwał Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej „figurantem” oraz „osobą pełniącą obowiązki Prezydenta”. Po przeprowadzeniu czynności sprawdzających postępowanie zostało zakończone wydaniem w dniu 7 grudnia 2018 r. postanowienia o odmowie wszczęcia śledztwa. - czytamy w komunikacie.

W internecie pojawiła się petycja w obronie Grażyny Bochenek. Przeczytasz ją TUTAJ


zobacz też: FLESZ - ŚWIĘTA DADZĄ NAM PO KIESZENI, ZNÓW WYDAMY WIĘCEJ

Wideo

Materiał oryginalny: Prezes Polskiego Radia Rzeszów doniósł do prokuratury na swoją dziennikarkę. Poszło o "figuranta" na antenie - Nowiny

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 30

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.
p
pniok rzeszowski
W dniu 10.12.2018 o 20:38, Gość napisał:

to typowy pisowski kundel

Moja opinia o elektoracie na Podkarpaciu jest prosta aż do bólu.

Nie jest ważne która partia rządzi ale KTÓRA DAJE i wtedy nie trzeba pracować.

Nieroby i ciemniaki będą głosować na każdego który będzie rozdawał oczywiscie cudze bo taki d*ebil nic swojego nie ma i nie jest ważne jak napisałem z jakiej jest parti.

GRUNT ABY DAWAŁ i można będzie pić do osrania na krzywy ryj oczywiście za cudze i nie trzeba będzie pracować.

Komuna też była dobra jak rozparcelowała pańskie majątki i pozwalała okradać pańskie dwory.

Jak przestała dawać to teraz jest BEEEEE .

Znalazł się drugi co teraz daje i obiecuje gruszki na wierzbie i śliwki na sośnie.

Dobry BO DAJE !

zgłoś
G
Gość

to typowy pisowski kundel

zgłoś
A
Adrian
W dniu 07.12.2018 o 20:51, Gość napisał:

Przepędzono go kiedyś z teatru Siemaszkowej,pora na wygonienie z radia. On narobi wiele zła,podobnie jak PiS-owski nominat /Cezary Morawski/ w teatrze we Wrocławiu.Skąd oni w tej partii biorą na stanowiska ludzi,którzy niewiele potrafią zawodowo ale całkiem nieźle niszczą środowiska zawodowe,gdzie ich partia skieruje.

 

Partia PIS-u  była kreowana  w WDK na Okrzeii  W latach ok  2004  w Rzeszowie i jak każdy bezpartyjny Polak ,ma  nadzieję  na lepsze jutro . Tylko jak historia Polska pisze ..To Polacy jak jest pokój to biją się o władzę  i nie rozumię tego rozłamu! A obca przemoc łączy  . Polacy Pojaednajcie te wszystkie  Partyje  i bądźcie BRAĆMI!!!

zgłoś
g
gajowy Marucha
W dniu 07.12.2018 o 20:44, dający ciumka napisał:

Można sprawdzić w encyklopedii znaczenie slowa figurant, jezeli prezes to interpretuje to jest coś na rzeczy;-), moze ma jakąś wiedzę na temat figuranta ?

Wielki warcabista z żoliborza tego też nie przewidział: że większość Polaków to jednak nie jest ciemna masa i nie da sie ich długo ogłupiać !!!

Wkrotce bedzie kazda ustawa uchwalana przez parlament PiS-u a zatwierdzana przez Prezydenta, Sad Najwyzszy PiS-u i oczywiscie na koncu przez PREZESA PiS-u.

No to kim jest Prezydent Rzeczpospolitej ?

zgłoś
a
aktor

Tejkowski to ten były już dyrektor Teatru Siemaszki - łysol wypolerowany,... peruki z garderoby podbierał 

zgłoś
g
gosc

jakis chory pajac!!! dla mnie wszyscy sa figurantami!!!! jak chce scigac niech biegnie ostatni w maratonie!! ja na miejscu dziennikarki pozwal bym tego osla do sadu!!!    do jarlanu z nim i basta!!!

zgłoś
G
Gość
W dniu 07.12.2018 o 19:25, JAN napisał:

CZAS SKOŃCZYĆ Z OBRAŻANIAMI PREZYDENTA  RZĄDU POLSKI  KARAĆ --TO DOPROWADZA DO SKŁÓCANIA POLAKÓW za taka sytuacje od lat winne jest PO PALIKOT   a teraz NOWOCZESNA KOD 

 

Kto jest prezydentem rządu Polski? Jarek? ;)

zgłoś
G
Gość

Przepędzono go kiedyś z teatru Siemaszkowej,pora na wygonienie z radia. On narobi wiele zła,podobnie jak PiS-owski nominat /Cezary Morawski/ w teatrze we Wrocławiu.

Skąd oni w tej partii biorą na stanowiska ludzi,którzy niewiele potrafią zawodowo ale całkiem nieźle niszczą środowiska zawodowe,gdzie ich partia skieruje.

 

zgłoś
d
dający ciumka
W dniu 07.12.2018 o 18:32, Brzeszczot napisał:

Pani red. Grażyna B. za takie akcje ma zapewnioną pracę w radiu zet, rmf fm, w superstacji, antyradiu, czy w stacji telewizyjnej tvn lub polsat. Do Radia Wnet, Telewizji Republika, Telewizji Trwam, czy Radia Maryja raczej jej nie przyjmą.

Można sprawdzić w encyklopedii znaczenie slowa figurant, jezeli prezes to interpretuje to jest coś na rzeczy;-), moze ma jakąś wiedzę na temat figuranta?;-). Klerykale ile maja odbiorców te niszowe stację?

zgłoś
a
asd
W dniu 07.12.2018 o 20:23, Ustal po IP napisał:

Oby swoją

no oczywiście że swoją

zgłoś
j
jarek k.

Figurantem jest to... to.... BME!!! Wsyd mi że tu mieszkam że mamy takie pisowskie elyty....

zgłoś
U
Ustal po IP
W dniu 07.12.2018 o 16:50, asd napisał:

Prokuratura oddaliła wniosek, czy prezesik już podpisał dymisję?????

Oby swoją

zgłoś
U
Ustal po IP
W dniu 07.12.2018 o 17:42, Jeż napisał:

Tejkowski to leszcz, pisowski wazeliniarz i miękka faja, Stanowisko jakie mu powierzono przerasta go ewidentnie. Powinien zostac pociągnięty do odpowiedzialności karnej za ograniczanie wolności i praw obywatelskich w zakresie wolności słowa oraz prawa do wyrażania swoich poglądów, a także za zniesławienie Pani red. Bochenek

 

Tejkowski to leszcz, pisowski wazeliniarz i miękka faja, Stanowisko jakie mu powierzono przerasta go ewidentnie. Powinien zostac pociągnięty do odpowiedzialności karnej za ograniczanie wolności i praw obywatelskich w zakresie wolności słowa oraz prawa do wyrażania swoich poglądów, a także za zniesławienie Pani red. Bochenek

 
W dniu 07.12.2018 o 17:42, Jeż napisał:

Tejkowski to leszcz, pisowski wazeliniarz i miękka faja, Stanowisko jakie mu powierzono przerasta go ewidentnie. Powinien zostac pociągnięty do odpowiedzialności karnej za ograniczanie wolności i praw obywatelskich w zakresie wolności słowa oraz prawa do wyrażania swoich poglądów, a także za zniesławienie Pani red. Bochenek

Zdaje się, ze w teatrze też mu "nie szło..."

zgłoś
U
Ustal po IP
W dniu 07.12.2018 o 19:25, JAN napisał:

CZAS SKOŃCZYĆ Z OBRAŻANIAMI PREZYDENTA  RZĄDU POLSKI  KARAĆ --TO DOPROWADZA DO SKŁÓCANIA POLAKÓW za taka sytuacje od lat winne jest PO PALIKOT   a teraz NOWOCZESNA KOD 

Cześć PISowcu :-)

zgłoś
S
Szukajcie po IP

Czyli Przemysław T. jest tak znaczącą osobą, piastującą fotel prezesa, ze sam nawet nie potrafi donosu napisać, tylko wydaje publiczne pieniądze na zarobek dla kancelarii prawnej... a może to jego koledzy byli... Zresztą, wstydziłby się w ogóle czepiać dziewczyny.  Pachołkalizm, widzę, tu jest w wersji maxi...

zgłoś
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3