Prezydent Tarnobrzega Grzegorz K. pozostanie w tymczasowym...

  Prezydent Tarnobrzega Grzegorz K. pozostanie w tymczasowym areszcie. Tak zdecydował we wtorek Sąd Okręgowy w Warszawie

  Marcin Radzimowski

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Prezydent Tarnobrzega Grzegorz K. pozostanie w tymczasowym areszcie.

  Prezydent Tarnobrzega Grzegorz K. pozostanie w tymczasowym areszcie. ©Archwium

  Sąd, do którego obrońcy prezydenta Tarnobrzega Grzegorza K. zaskarżyli postanowienie o jego tymczasowym aresztowaniu, nie podzielił argumentacji adwokatów. Po wysłuchaniu zdań prokuratora i obrońców, utrzymał w mocy postanowienie o stosowaniu aresztu.
  Prezydent Tarnobrzega Grzegorz K. pozostanie w tymczasowym areszcie.

  Prezydent Tarnobrzega Grzegorz K. pozostanie w tymczasowym areszcie. ©Archwium

  Jutro miną równo trzy tygodnie od dnia, kiedy prezydent Tarnobrzega został w swoim gabinecie zatrzymany przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego a następnie na wniosek mazowieckiego wydziału Prokuratury Krajowej, aresztowany tymczasowo na trzy miesiące przez Sąd Rejonowy Warszawa- Śródmieście.


  Śledczy przedstawili prezydentowi zarzut korupcyjny, do którego ten się nie przyznał. Jak oficjalnie informowano, agenci zatrzymali prezydenta Tarnobrzega zaraz po tym, jak przyjął 20 tysięcy złotych łapówki od przedsiębiorcy z Tarnobrzega (wpierw miał żądać łapówki). Przedsiębiorcą tym miał być radny miejski Dariusz Kołek, o czym informowali miejscu urzędnicy na konferencji prasowej. Sam radny w rozmowie z dziennikarzami tłumaczył, iż nie ma sobie nic do zarzucenia, z uwagi na śledztwo nie może mówić o szczegółach. Dodając, że jest jednym z wielu świadków w sprawie.

  WIĘCEJ: Zatrzymany przez CBA prezydent Tarnobrzega obawiał się prowokacji

  Dwaj adwokaci reprezentujący aresztowanego prezydenta Tarnobrzega, zażalenie na decyzję o areszcie skierowali do sądu stosującego areszt - Sądu Rejonowego Warszawa - Śródmieście, sugerując, by nad pismem pochylił się ten sam sędzia, który zastosował areszt. Stamtąd jednak przesłano zażalenie do Sądu Okręgowego w Warszawie i to on rozpoznał we wtorek zażalenie. Decydując, że podejrzany pozostanie w areszcie.  ZOBACZ TEŻ: Policyjny pościg w Tarnobrzegu. Ranne cztery osoby, w tym policjanci

  Źródło: TVN 24  POPULARNE NA NOWINY24:  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (3) forum.nowiny24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo