Przedszkole Kraina Dziecięcych Marzeń w Nisku

  Przedszkole Kraina Dziecięcych Marzeń w Nisku

  Materiał promocyjny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Przedszkole Kraina Dziecięcych Marzeń w Nisku
  1/13
  przejdź do galerii
  Przedszkole funkcjonuje od 2 września 2016 r. Organem prowadzącym przedszkole jest ASMIR sp. z.o.o. Dyrektorem ds. pedagogicznych jest Pani Katarzyna Kozak.

  Przedszkole Kraina Dziecięcych Marzeń jest niewielkim, kameralnym przedszkolem położonym w zaciszu osiedla, z dala od zgiełku głównych ulic miast. Nasza placówka ma charakter integracyjny i składa się z 3 oddziałów przedszkolnych oraz z 1 oddziału dla dzieci do 2,5 lat. Do przedszkola przyjmowane są dzieci w wieku od 2,5 do 7 lat.

  Niewielka liczba oddziałów sprawia, że panuje tu rodzinna i przyjazna atmosfera.
  Wykwalifikowana kadra, która ciągle podnosi swoje kwalifikacje, zapewnia wszechstronny rozwój przedszkolaków, a przeprowadzane zajęcia są na najwyższym poziomie dydaktyczno-opiekuńczo-wychowawczym. W przedszkolu pracuje szereg specjalistów: surdopedagog, tyflopedagog, logopeda, terapeuta pedagogiczny, specjalista z zakresu autyzmu, oligofrenopedagog. Dodatkowo prowadzone są zajęcia z jest gimnastyki korekcyjnej, rytmiki, języka angielskiego, capoiery, zumby.
  Przedszkole Kraina Dziecięcych Marzeń w Nisku

  Szeroki wachlarz zajęć dodatkowych, z których mają okazję korzystać dzieci, sprzyja ich wszechstronnemu rozwojowi. Pośród licznych zajęć dodatkowych warto zaznaczyć, że nasze dzieci biorą udział w codziennych zajęciach języka angielskiego, profesjonalnych zajęciach z logopedą, zajęciach sensoryczno-motorycznych, warsztatach plastycznych, zajęciach z kodowania i programowania oraz w multimedialnych. Nowością są zajęcia z Senspolastyki - odbywające się 1x w miesiącu i zajęcia Lego Education - robotyka i programowanie dla dzieci od 2 roku życia. Średnio raz w miesiącu organizowane są wycieczki autokarowe, wyjścia do kina dla dzieci.

  Przedszkole Kraina Dziecięcych Marzeń jest wyposażone w nowoczesne urządzenia wielofunkcyjne takie jak podłoga multimedialna, tablica interaktywna oraz robot interaktywny a także szereg programów multimedialnych specjalistycznych z logopedii, wczesnego rozwoju dziecka oraz terapii pedagogicznej. Pomagają wspierać rozwój dzieci poprzez gry i aktywności psychoruchowe, które łączą zabawę i naukę. Dzięki korzystaniu z tych urządzeń dzieci mają możliwość rozwijać koordynację wzrokowo-słuchowo-ruchową, spostrzegawczość i kreatywność. Dzieci podczas zabawy i zajęć korzystają z paneli świetlnych m.in. stolika podświetlanego na wodę i piasek oraz brył świetlnych i lampy wodnej - świetlnej. Na zajęciach surdologopedycznych i logopedycznych dzieci ćwiczą przy użyciu lustra typu tryptyk.

  Posiadamy również własny dobrze wyposażony plac zabaw, na którym dzieci spędzają wolny czas na świeżym powietrzu. Korzystając z tego, że przedszkole położone jest w tak cichym i spokojnym miejscu spędzamy również czas na spacerach w okolicach naszej placówki. Kolejną czynnością, która wypełnia dzieciom czas są gry i zabawy edukacyjne, puzzle oraz różnego rodzaju układanki, których w naszym przedszkolu nie brakuje. Są one dostosowane do wieku i możliwości dzieci.

  Tradycją naszego przedszkola jest organizowany co roku Dzień Rodziny na przełomie maja i czerwca. Jest to jedna z największych imprez przygotowywanych przez nasze przedszkole. Organizowana jest we współpracy z hotelem Tanew w Ulanowie. Do tego wyjątkowego święta przedszkolaki przygotowują się poprzez przygotowanie części artystycznej. Są to różnego rodzaju występy muzyczne, taneczne a nawet aktorskie. Ten dzień jest szczególny nie tylko dla dzieci i rodziców, którzy mają okazję obejrzeć talenty swoich pociech ale również dla przedszkolnej kadry. Nasi nauczyciele mają okazję na zintegrowanie się z rodzicami, swobodne rozmowy oraz dobrą zabawę przy muzyce.

  Nasze przedszkole uzyskało tytuł laureata I miejsca w powiecie niżańskim "Przedszkole Roku 2018".

  Przedszkole Kraina Dziecięcych Marzeń w Nisku

  www.przedszkolenisko.pl


  Przedszkole Kraina Dziecięcych Marzeń w Nisku  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo