Przedszkole miejskie pełne innowacji w Rudniku nad Sanem

Materiał promocyjny

Sale zabaw jak z bajki, nowoczesne zabawki, pomoce naukowe, najnowszej generacji tablice multimedialne czy interaktywne podłogi - tak wygląda nowoczesny Kompleks Żłobkowo-Przedszkolny w Rudniku nad Sanem.
Dzięki tej inwestycji od 2018 roku w mieście powstało 100 miejsc dla przedszkolaków w wieku przedszkolnym oraz 43 w wieku od 12 miesięcy do 3 lat. To obiekt na miarę XXI wieku, który zapewnił odpowiedni komfort dzieciom, ale też odpowiednie warunki pracy dla całej kadry placówki.
Kolorowa bryła obiektu i figury egzotycznych zwierząt przed budynkiem przyciągają wzrok. Trudno przejść obok nich obojętnie.

Nowoczesny kompleks oficjalnie funkcjonuje od sierpnia 2018 roku i budzi ogromne zainteresowanie, nie tylko jeżeli chodzi o wygląd. Powstał on w miejscu starego przedszkola przy ulicy Mickiewicza.
Stare, wybudowane w systemie kanadyjskim, służyło mieszkańcom gminy 39 lat. Rozmowy dotyczące budowy nowego przedszkola, toczyły się w Rudniku od lat.
Pierwsze spotkanie, w sprawie budowy nowej placówki odbyło się w lutym 2015 roku. To właśnie wtedy zapadła decyzja, że nowy obiekt powstanie. Powstał i teraz jest niewątpliwie dumą gminy i jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów na Podkarpaciu, a o starym budynku mało kto pamięta.

Na powierzchni blisko 830 mkw znajduje się m.in. cztery oddziały dziecięce wyposażone w oddzielne łazienki, sale edukacyjne, magazyn sprzętu dydaktycznego, sanitariaty, szatnia, część techniczna z kotłownią. Przedszkole posiada także własną kuchnię wraz z całym zapleczem. Wokół kompleksu znajdują się dwa place zabaw z dużą ilością zamontowanych na nich zabawek.

Oprócz nowoczesnego sprzętu, w przedszkolu prowadzone są ciekawe zajęcia m.in. z dogoterapii czy robotyki.
Ostatnio do placówki trafił OZOBOT BIT czyli inteligentny robot do nauki programowania.
Dzięki urządzeniu dzieci w namacalny sposób przekonują się o tym, że programowanie jest niezwykle praktyczną dziedziną. Niezwykły robot został zaprogramowany tak, aby pobudzać wyobraźnię maluchów, uczyć logicznego myślenia i wykształcić podstawy, które później mogą zaowocować łatwiejszym zrozumieniem skomplikowanych dziedzin programowania. Dzieci podczas zabawy z robotem pracują pod nadzorem swoich wychowawców, którzy odbyli specjalne szkolenia i warsztaty, aby móc profesjonalnie zapoznać się z możliwościami i wszechstronnością, jakie daje to interaktywne narzędzie.
Ponadto, placówka czynnie uczestniczy w wielu programach edukacyjnych, mających na celu rozwijanie dziecięcej wrażliwości i zainteresowań, promowanie zachowań prozdrowotnych czy postaw proekologicznych.

-Obiekt zapewnia pobyt w przedszkolu 100 dzieci w czterech oddziałach i do 43 maluchom w żłobku w dwóch salach.
Jest przyjazny dzieciom, rodzicom, nauczycielom, opiekunom i pracownikom. Wyposażony jest w najnowsze instalacje np. nawiewu świeżego powietrza, wywiewu zużytego powietrza i klimatyzację. Ponadto w salach żłobka znajdują się urządzenia do oczyszczania powietrza – mówi Waldemar Grochowski, burmistrz Gminy i Miasta w Rudniku nad Sanem. Dodaje, że obiekt ma najnowocześniejszy, pierwszy w powiecie, system automatycznego powiadamiania o niebezpieczeństwie SAP.

- Przedszkole wyposażone jest również w monitoring wewnątrz i na zewnątrz. System domofonowy w każdej sali zabezpiecza przed wejściem do obiektu osób niepowołanych i ułatwia komunikację rodziców z nauczycielami – zapewnia Waldemar Grochowski.

Kompleks Żłobkowo - Przedszkolny jest otwarty od godz. 6:00 do godz. 17:00. Obie placówki pracują cały rok, aby rodzice nie mieli problemów z organizacją opieki w czasie przerwy wakacyjnej.

Budowa przedszkola i żłobka kosztowała przeszło 6 milionów 635 tysięcy złotych, część z tych środków przeznaczono na najnowocześniejsze wyposażenie oraz zajęcia dodatkowe dla dzieci. Środki zewnętrzne to prawie 3 miliony złotych z programów: RPO, Maluch+ i Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

Adres Przedszkola:
ul. Mickiewicza 8
37-420 Rudnik nad Sanem
tel. 15 8761 273
e-mail: [email protected]

Przedszkole miejskie pełne innowacji w Rudniku nad Sanem

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24