Puchar Polski nie dla Developresu Rzeszów. Chemik Police wygrał finał bez straty seta

Ł. Pado
Nie ma pierwszego w historii Pucharu Polski dla żeńskiej drużyny z Podkarpacia. Developres SkyRes Rzeszów przegrał w finale 0:3 z Chemikiem Police i kończy rywalizację na drugim miejscu.

Katarzyna Zaroślińska-Król zaliczyła pierwszy punkt finałowej potyczki i gdyby nie ona rzeszowianki przegrałyby ten set z kretesem. Zaroślińska zdobyła w ataku, aż 10 punktów, trzy dołożyła środowa Kamila Witkowska. Zawodziły Jelena Blagojević i Michaela Mlejnkowa. W ofensywie razem zdobyły tylko punkt. Mimo to Developres przez większość seta prowadził (10:8, 17:14, 19:15). Przez większość, ale nie cały. Gdy na tablicy wyników pojawił się remis po 20, trener Micelli wstawił na rozegranie Agnieszkę Rabkę, która dzień wcześniej w meczu z ŁKS-em weszła na zmianę i zagrała doskonałe zawody. Na nic się to zdało i rzeszowianki musiały bronić piłki setowe. Pierwszą się udało, ale przy drugiej bezbłędna była Bianka Busa.

Druga partia toczyła się pod dyktando Chemika, który prowadził od początku. Rzeszowiankom coraz częściej zdarzały się błędy. Na boisko weszła Katarzyna Żabińska, potem ponownie Agnieszka Rabka i Ewa Janewa. Police były jednak w gazie i, mimo że „Rysice” w końcówce popisały się trzema punktowymi blokami, to nie wystarczyło, by odrobić straty. Tym bardziej że w ekipie z Podkarpacia nadal zawodziło lewe skrzydło.

Finał Pucharu Polski Developres Rzeszów - Chemik Police 0:3

W finale Pucharu Polski siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów...

Trzeci set podobnie jak drugi toczył się lekką przewagę Chemika. Rzeszowianki od czasu do czasu wychodziły na prowadzenie. Nieco lepiej ze skrzydeł atakowała Michaela Mlejnkova, ale nadal grała znacznie poniżej swoich możliwości. Niestety koleżanki również. Po bloku na Zaroślińskiej-Król mistrz Polski prowadził 17:15. Przebudziła się jednak Mlejnkova, potem błędy popełniły kolejno Ogbogu i Busa i Developres wyszedł na prowadzenie. To jednak wszystko, na co było stać rzeszowianki tego dnia. Na koniec Mlejnkova nadziała się na blok rywalek i było po meczu.

Nie ma pierwszego w historii Pucharu Polski dla żeńskiej drużyny z Podkarpacia. Developres SkyRes Rzeszów przegrał w finale 0:3 z Chemikiem Police i kończy rywalizację na drugim miejscu ---> PRZECZYTAJ WIĘCEJ O FINALE W NYSIE

Developres SkyRes Rzeszów nie zdobył Pucharu Polski. Tak wyg...

FINAŁ

Developres SkyRes Rzeszów – Chemik Police 0:3

Sety: 23:25, 21:25, 22:25

Developres: Barakowa, Zaroślińska-Król, Tokarska, Witkowska, Blagojević, Mlejnkova, Sawicka (libero) oraz Medyńska (libero), Rabka, Janewa, Zabińska. Trener Lorenzo Micelli.

Chemik: Mirković, Łukasik, Chojnacka, Ogbogu, Busa, Grajber, Krzos (libero) oraz Bednarek-Kasza, Pleśnierowicz. Marcello Abbondanza.

Sędziowali: Marek Algierski, Bogusław Sikora. Widzów 2000.

Tłum kibiców na meczu siatkówki kobiet w Rzeszowie. Developres Rzeszów grał z Budowlanymi Łódź