Resovia ma mistrzynię i wicemistrza Polski. Anna Wielgosz z czwartym złotem

Anna Wielgosz wróciła do zdrowia i znów jest najlepsza w Polsce
Anna Wielgosz wróciła do zdrowia i znów jest najlepsza w Polsce Anna Wielgosz/facebook
Anna Wielgosz (Resovia) zdobyła złoty medal mistrzostw Polski w biegu na 800 metrów. Blisko tytułu w biegu na 200 m był Albert Komański. Klubowy kolega Anny musiał się zadowolić wicemistrzostwem.

Podkarpacie czekało na swojego mistrza i w trzecim, ostatnim dniu czempionatu doczekało się. W normalnych okolicznościach Anna byłaby mocną faworytką, ale przez długi czas leczyła kontuzję, a do Gorzowa przyjechała po kilku startach.

Doświadczenie plus rosnąca forma zrobiły jednak swoje – brązowa medalistka mistrzostw Europy wygrała pewnie i obroniła tytuł na otwartym stadionie (w sumie czwarte złoto). Czas 2:01.02 jest jej najlepszym w sezonie.

Albert narzekał ostatnio na zmęczenie, ale jako wicemistrz Igrzysk Europejskich był typowany do złota. I złoto było blisko – resoviak uzyskał czas 20.74, co oznaczało, że z Łukaszem Żokiem przegrał o jedną setną sekundy.

W klasyfikacji medalowej Podkarpacie zajęło 11. lokatę (6 – 1, 2, 3). Pierwsze było województwo mazowieckie 20 (7, 9, 4). W zestawieniu klubowym Resovia zajęła 11., LKS Stal Mielec 25., a Stal Stalowa Wola 41. miejsce. Wygrał AZS UMCS Lublin (12 medali – 5, 4, 3). W klasyfikacji punktowej Resovia zajęła 9. pozycję. Wygrał AZS AWF Warszawa.