Resovia ma skoczków na trzy medale. Wiktoria Miąso mistrzynią Polski. Dwa wicemistrzostwa

Wiktoria Miąso w krótkim czasie zaliczyła dwa starty, w Igrzyskach Europejskich i młodzieżowych mistrzostwach kraju pzla.pl
Wiktoria Miąso (Resovia) zdobyła złoty medal w skoku wzwyż w drugim dniu 40. Lekkoatletycznych Mistrzostwach Polski U’23. Zawodnicy Resovii wywalczyli w tej konkurencji w sumie trzy krążki

Wiktoria, choć boryka się z kontuzją kręgosłupa, wygrała zgodnie z oczekiwaniami. Uczestniczka Igrzysk Europejskich, w których zajęła 9. miejsce, wygrała we Włocławku rezultatem 182 cm. Drugie miejsce zajęła jej klubowa koleżanka, Alicja Wysocka (174 cm), trzecia była Aleksandra Jankowska (171, AZS UMCS Lublin).

W rywalizacji mężczyzn walka była zacięta. Mateusz Kołodziejski (Zawisza Bydgoszcz) i Marcin Jachym (Resovia) uzyskali wynik 2.11 m, ale rzeszowianin miał na koncie jedną zrzutkę więcej i musiał zadowolić się srebrem. Na najniższym stopniu podium stanął Jakub Hołub (AZS UMCS Lublin, 2.08).

W klasyfikacji medalowej wygrała Vectra Włocławek (3 zł. - 0 sr. - 0 br.), wyprzedzając AZS UMCS Lublin (2 - 3 - 3) i ALKS AJP Gorzów Wlkp. (2 - 3 - 1). Resovia zajęła 12., Stal Mielec 22. miejsce. Sklasyfikowano 41 klubów. W klasyfikacji punktowej, na blisko 100 klubów, Resovia uplasowała się na 14. pozycji.

WYNIKI NASZYCH ZAWODNIKÓW Z OBU DNI:
mężczyźni - rzut młotem, 1. Dawid Piłat (LKS Stal Mielec) 71.68, 2. Tomasz Ratajczyk (AZS AWF Warszawa) 68.96, 3. Adam Ziółkowski (AZS Poznań) 68.17;

3000 m prz., 1. Maciej Megier (AZS-AWFiS Gdańsk) 8:40.23, 2. Adam Kołodziej (MUKS Wisła Junior Sandomierz) 8:42.24, 3. Adam Ochnik (Polonia Pasłęk) 8:43.47, ..., 7. Michał Zieleń (Resovia) 9:05.02;

skok wzwyż, 1. Mateusz Kołodziejski (Zawisza Bydgoszcz) 2.11, 2. Marcin Jachym (Resovia) 2.11, 3. Jakub Hołub (AZS UMCS Lublin) 2.08;

oszczep, 1. Eryk Kołodziejczak (Start Nakło) 76.70, 2. Tomasz Jędrzejczyk (Osa Zgorzelec) 64.71, 3. Artur Cytlau (Polonia Pasłęk) 62.53, ..., 6. Patryk Tylus (Stal Stalowa Wola) 58.86;

KOBIETY,

3000 m prz. 1. Julia Koralewska (AZS-AWFiS Gdańsk) 9:52.88, 2. Agnieszka Chorzępa (AZS AWF Warszawa) 10:01.0, 3. Emilia Mikszuta (LUKS Start Nakło) 10:08.56, ..., 5. Monika Kuźniar (Resovia) 10:28.45;

skok wzwyż, 1. Wiktoria Miąso 1.82, 2. Alicja Wysocka (obie Resovia) 1.74, 3. Aleksandra Jankowska (AZS UMCS Lublin) 171.