Resovia wygrała derby ze Stalą

Na boisku walczono ostro, ale po meczu piłkarze obu stron z klasą się pożegnali. Krzysztof Kapica
W 15. kolejce II ligi Resovia pokonała 3-0 Stal ze Stalowej Woli i tym samym po raz pierwszy wygrała na nowej murawie.
Resovia Rzeszów - Stal Stalowa WolaResovia Rzeszów pokonala u siebie w podkarpackich derbach Stal Stalową Wole 3:0.

Resovia Rzeszów - Stal Stalowa Wola

Takiej Resovii w tym sezonie jeszcze nie widziano. Gospodarze nie tylko starali się, ale wreszcie grali piłką, poczynali sobie z rozmachem, korzystając z całej szerokości boiska. Było chłodno, ale kibice co chwilę bili brawo i nie narzekali.
Pasiaki obnażyły słabość Stali w obronie.

Marek Kusiak i Tomasz Lewandowski niedzielny mecz chcieliby zapewne zapomnieć jak najszybciej. Ten pierwszy, niczym oldboy, dał się objechać Sebastianowi Hajdukowi i potem mógł tylko patrzeć, jak "Hajdi" wykłada piłkę Dawidowi Kwiekowi. Skrzydłowy Resovii miał czas, miejsce i całość zwieńczył solidnym uderzeniem pod poprzeczkę. 10 minut później na prawej stronie, przed linią końcową znalazł się Dariusz Kantor.

Przed sobą miał Przemysława Żmudę, ale zwiódł go zwodem, posłał mocną piłkę na 5 metr, gdzie Hajduk idealnie dostawił głowę. Nie minęła minuta, gdy "Stalówka" otrzymała trzeci cios; Bartosz Horajecki chciał podać do Bartłomieja Dydo, a uruchomił... Hajduka. Tego sfaulował przed szesnastką bramkarz i goście musieli sobie radzić w dziesięciu.
Mimo to szybko mogło się zrobić 1-2 - po wolnym Jarosława Piątkowskiego, Wojciech Fabianowski główkował w poprzeczkę. Resovia jednak ani myślała bronić wynik. Gdy w polu karnym poślizgnął się Lewandowski i Żmuda blisko gola znalazł się Michał Ogrodnik (strzał na długi słupek, metr od celu).

Ten sam gracz zebrał burzę braw 38. min, gdy ośmieszył całą obronę Stali. Miał "setkę", ale uderzył o tempo za późno i trochę niedokładnie. W końcówce połowy bramkę gości ostrzelał Kantor i obie strony mogły udać się na odpoczynek.

Po zmianie stron Resovia chciała szybko dobić rywala i przez 20 minut "hutnicy" nie mieli wiele do powiedzenia. W Resovii dwoił się i troił w Kantor; strzela sprzed i z pola karnego, nogą, głową, ale piłka nie chciała wpaść drogi do siatki. Ciołek miał w tym udział, a najbardziej się popisał, gdy obronił strzał Kwieka w okolice okienka.

U przyjezdnych z czasem rozkręcił się na prawej stronie Piątkowski. Zadanie miał ułatwione, bo Piotr Szkolnik w I połowie złapał głupią kartkę i nie ryzykował ostrych wejść. W 65. min jednak sfaulował. Do piłki podszedł Kamil Walaszczyk, zasugerował głęboką centrę, uderzył oczywiście na krótki słupek, do piłki skoczył Szkolnik i... głową omal nie strzelił samobója (Marcin Pietryka nie pozwolił piłce zmieścić piłce przy długim słupku).
Generalnie obrona Resovii trzymała jednak fason. Niczym profesor poczynał sobie w niej Michał Bogacz, a gdy raz zabawił się w napastnika, wypracował sytuację Kantorowi. Strzał z kąta Ciołek obronił.

Golkiper Stali nabił notę także przy "bombie" Michała Chrabąszcza. W końcu jednak w polu karnym Stali w swoim stylu "zatańczył" Michał Ogrodnik, po okiwaniu obrońców huknął, ile sił w nodze i mógł się cieszyć z pierwszego w sezonie gola dla "pasiaków".

RESOVIA - STAL STALOWA WOLA 3-0 (2-0)
1-0 Kwiek (7, asysta Hajduka), 2-0 Hajduk (17, głową, po centrze Kantora), 3-0 Ogrodnik (84, po podaniu Kantora).

RESOVIA: Pietryka - Krzak, Bogacz, Nikanowycz, Szkolnik - Ogrodnik (85. Kot), Chrabąszcz, Juszkiewicz, Kwiek (71. Piechniak) - Hajduk, Kantor.
STAL: Dydo - Demusiak, Kusiak, Lewandowski, Żmuda, - Piątkowski, Walaszczyk, Horajecki (19. Ciołek), Skórski (71. Rosłoń), Turczyn - Fabianowski (69. Białek).
SĘDZIOWAŁ: Andrzej Chudy (Zabrze).
ŻÓŁTE KARTKI: Szkolnik - Rosłoń, Walaszczyk, Żmuda. CZERWONA KARTKA: Dydo (18 - faul na Hajduku). WIDZÓW: 1800 (ok. 300 ze Stalowej Woli).

Obszerna relacja z notami dla zawodników i wypowiedziami w poniedziałkowych Nowinach.