4 liga. Spec Stal Łańcut przegrała z Sokołem, ale już po 45 minutach wiedziała, że z awansu nici

Łańcucianie musieli wygrać i liczyć na potknięcie lubaczowian. To drugie szybko okazało się niemożliwe Stal Łańcut/FB
W ostatniej kolejce sezonu w podkarpackiej 4 lidze Stal Łańcut przegrała na swoim boisku 1:2 z Sokołem Kolbuszowa Dolna. Gospodarze nie rozpaczali po meczu, bo już po pierwszej połowie wiedzieli, że w wyścigu o trzecią ligę nie wyprzedzą Pogoni-Sokoła. Lubaczowianie w meczu z Legionem Pilzno po 45 minutach prowadzili 4:0.

Łańcucianie przed ostatnią kolejką tracili do lubaczowskiego lidera tylko punkt. Teoretycznie motywacji nie powinno im brakować, ale nie bardzo wierzyli w potknięcie ekipy z Lubaczowa i w I połowie wyszło na to, że nie stworzyli jednej stuprocentowej sytuacji bramkowej. Po 45 minutach Pogoń-Sokół gromiła pilźnian 4:0, więc wszystko było już jasne w kwestii awansu.

Druga odsłona była ciekawsza. Krótko po wznowieniu stalowcy popełnili gruby błąd w defensywie, co na koniec wykorzystał Nowak wygrywając bezpośredni pojedynek ze Szpindorem. Wyrównanie nastąpiło bez większej zwłoki; Buć dostał podanie z głębi, urwał się obrońcom i choć miał mało czasu na uderzenie, posłał piłkę do siatki lekkim, ale sprytnym uderzeniem po ziemi zewnętrzną częścią stopy. Wynik na korzyść kolbuszowian ustalił Drelich, któremu asystował Nowak.

Nie musieliśmy tego przegrać. Sam na sam miał Płocica, w końcówce Tarała trafił w słupek

powiedział Krzysztof Korab, coach łańcucian.

SPEC Stal Łańcut - Sokół Kolbuszowa Dolna 1:2 (0:0)

Bramki: 0:1 Nowak 47, 1:1 Buć 50, 1:2 Drelich 80.

Stal: Szpindor – Cwynar, Reiman (63. Paczocha), Majda, Buć, Stopyra (58. Sowa), Więcek, Kardyś, Wójcik (79. Wójcik), Makowski (81. Tarała), Róg (38. Płocica). Trener: Krzysztof Korab.

Sokół: Lewandowski – Bik (79. Siembab), Drelich, Korolskij, Mazurek – Misiak (82. Skupiński), Mokrzycki, Wątróbski, Marszalik - Skowron, Nowak (88. Garboś). Trener: Marcin Wołowiec.

Sędziował: Kozner (Krosno).

Żółta kartka: Mokrzycki.