Resovia wygrała w Łukowie

Tomasz Leyko
Resoviacy znów mogli cieszyć się ze zwycięstwa.
Resoviacy znów mogli cieszyć się ze zwycięstwa. KRYSTYNA BARANOWSKA
Resovia odniosła kolejne zwycięstwo i nie dała zmiejszyć dystansu Stali Rzeszów. "Pasiaki" pokonały w Łukowie miejscowe Orlęta 1-0.

W I połowie mecz był wyrównany z lekkim wskazaniem na Resovię. Klarownych sytuacji nie wykorzystali Kamiński, Wiktor oraz Piątkowski.

Po przerwie dominowali goście, ale wynik nie zmieniał się i kibice Resovii byli już lekko podenerwowani. Ostrzeżeniem dla rzeszowian był rzut wolny w 72. minucie, po którym Król musiał wykazać się swoimi umiejętnościami.

W odpowiedzi Resoviacy zdobyli gola. Rzut wolny egzekwował Kamil Walaszczyk, a dobijał skutecznie Andrzej Danielak, który posłał piłkę do siatki z niemal zerowego kąta. Resovia powinna podwyższyć, ale w końcówce po uderzeniu Łukasza Koraba z pomocą Andrzejowi Olszewskiemu przyszła poprzeczka.

ORLĘTA ŁUKÓW - RESOVIA 0-1 (0-0)

0-1 Danielak (77)

ORLĘTA: Olszewski - Szewczak, Grula, Janicki, Wryk - Wróbel (78. Purzycki), Skrzymowski, Marciniak (63. Aleksandrowicz), Rodak - Dziewulski, Gaj.
RESOVIA: Król - Pydych, Baran, Kusiak, Kozubek - Piątkowski, Cygnar (75. Tyrkało), Danielak (85. Fryc), Walaszczyk - Kamiński (79. Kruczek), Wiktor (68. Korab).
SĘDZIOWAŁ: Jacek Pawlak (Chełm); ŻÓŁTE KARTKI: Skrzymowski - Kusiak, Pydych, Danielak; WIDZÓW 700.