Rezerwy Stali Mielec lepsze od Karpat Krosno. Wszystkie bramki padły w drugiej połowie [ZDJĘCIA]

Kuba Zegarliński
Rezerwy Stali Mielec pokonały 2:1 Karpaty Krosno. U mielczan zagrało sporo zawodników z kadry pierwszego zespołu, ale ekipa z Krosna bardzo długo skutecznie się broniła. Co więcej, w drugiej połowie nawet wyszła na prowadzenie.

Już po przedmeczowym podaniu składów wiadomo było, że to gospodarze będą zdecydowanymi faworytami tego spotkania. Od pierwszych minut zagrali bowiem zawodnicy, którzy w barwach Stali grali w Fortuna 1 Lidze, a byli i tacy, którzy zdążyli już zadebiutować w PKO BP Ekstraklasie.

Tym samym w mieleckim zespole zagrali chociażby: Robert Dadok, Mateusz Bodzioch, Wojciech Lisowski, Jakub Wróbel, Łukasz Zjawiński, Lukas Bielak oraz w bramce Damian Primel.

Taki skład Stali był zresztą przyczyną dość nieprzyjemnych wydarzeń już po samym spotkaniu. Wściekły po meczu był obrońca Karpat Łukasz Zych, który głośno wykrzykiwał, co sądzi o wzmacnianiu czwartoligowych rezerw przez zawodników z ekstraklasy. Musiał być uspokajany przez kolegów z zespołu i sztab szkoleniowy.

Co do samego meczu, to Karpatom na pewno należą się brawa za walkę. Mimo różnicy w doświadczeniu, wyszkoleniu technicznym, czy po prostu w umiejętnościach czysto piłkarskich, bardzo długo potrafili utrzymywać korzystny dla siebie wynik.

Do przerwy było 0:0, mimo kilku naprawdę dobrych okazji dla Stali. Sensacyjnie za to rozpoczęła się druga połowa. W 47.minucie gola dla Karpat zdobył Marek Fundakowski, który kilkanaście lat temu reprezentował barwy mieleckiej Stali.

Z każdą kolejną minutą rosła jednak przewaga gospodarzy. Tutaj trzeba pochwalił obronę Karpat i bramkarza Mateusza Krawczyka, bo Stal mogła już wcześniej strzelić swoją premierową bramkę. A tak musiała czekać przez godzinę gry, aż wreszcie po podaniu z głębi pola gola głową zdobył junior – Przemysław Maj.

Kilka chwil później wynik ustalił pięknym strzałem w samo okienko bramki Krawczyka Robert Dadok. Dla rezerw Stali Mielec była to pierwsza wygrana w tym sezonie podkarpackiej 4 ligi.

Stal II Mielec – Karpaty Krosno 2:1 (0:0)

Bramki: 0:1 Fundakowski 47, 1:1 Maj 60, 2:1 Dadok 62.

Stal: Primel - Lisowski, Skrzyniak, Bodzioch, Załucki, Bielak, Dadok, Chmielowiec (70 Kozłowski), Wyparło (55 Maj), Wróbel (80 Bajorek), Zjawiński (70 Pyryt). Trenerzy Maciej Serafiński i Janusz Hynowski.

Karpaty: Krawczyk – Gierlasiński (46 Czelny), Wojtasik (Anso Asante), Stasz, Zych, Wajs, Król, Stańko (80 Majewski), Blezień (83 R. Głód), Dziadosz, Kozubal (46 Fundakowski). Trener Dariusz Liana.

Żółte karki: Bielak- Dziadosz, Blezień. Sędziował Szydełko (Rzeszów). Widzów 150.