Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ruszyła aukcja charytatywna dla Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci [ZDJĘCIA]

Agnieszka Lisowicz
Agnieszka Lisowicz
Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci
Rozpoczęła się XV Charytatywna Aukcja Obrazów Artyści Dzieciom, inicjatywa skierowana do wszystkich, którzy chcą wesprzeć szczytny cel. Aukcja ma na celu zebranie funduszy na rzecz dzieci przebywających pod opieką Domowego i Stacjonarnego Hospicjum dla Dzieci.

Wśród wielu unikalnych dzieł sztuki, które można wylicytować poprzez stronę internetową, jednym z wyjątkowych jest obraz Ś.P. Emila Polita, znanego rzeszowskiego artysty.

- Najwyższa cena startowa to 3 tys. zł. Jest to obraz świętej pamięci rzeszowskiego artysty Emila Polita. Jest to jego ostatnie dzieło namalowane z myślą o naszej aukcji - wspomina Monika Barłowska-Kuchar z Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci.

Obok tego wyjątkowego dzieła, aukcja obejmuje cenne obrazy innych artystów, takich jak Krystyna Bileńka, Wioletta Cielecka, Anna Schumacher, Iwona Urbańska-Bać, Emilia Wołoszyn, Alicja Nikiel, Zbigniew Ważydrąg, Józef Pałac, Sylwester Stabrył, Józef Frańczak i wielu innych. Podarowano również prace wykonane podczas plenerów Boguchwała od Pana Jacka Nowaka oraz Słonne od Pana Janusza Cywickiego. Wzbogaca ją również wydruk fotografii ze zbiorów autorstwa Edwarda Janusza, podarowany przez prezydenta Rzeszowa, Konrada Fijołka.

- Obrazy są przekazywane przez artystów, malarzy, rzeźbiarzy, a także od amatorów. Przez 15 lat organizacji aukcji udało nam się zebrać grono przyjaciół, którzy zawsze pamiętają o nas - dodaje pani Monika.

Należy zaznaczyć, że aukcja obrazów odbywa się online i potrwa do 18 lutego, do godz. 23:59. To nowoczesne podejście umożliwia uczestnictwo zarówno lokalnym miłośnikom sztuki, jak i tym spoza regionu. Aby wziąć udział, wystarczy założyć konto i zalogować się na platformie OneBid. Ceny zaczynają się już od 40 zł.

W zeszłym roku na XIV edycji udało się zebrać 40 tys. zł. W tym roku cała zebrana kwota zostanie przeznaczona na zakup nowego samochodu, niezbędnego do codziennej pracy personelu medycznego w domowym hospicjum dla dzieci. Jest to istotny krok w zapewnieniu skutecznej opieki i wsparcia dla podopiecznych hospicjum.

- Domowe Hospicjum dla Dzieci to forma opieki, która pozwala przebywać ciężko chorym dzieciom w swoich domach rodzinnych. Personel: lekarze, pielęgniarki, fizjoterapeuci, kapelan, psycholog, a także wolontariusze jeżdżą do naszych podopiecznych i tam sprawują nad nimi opiekę. Samochody, którymi jeżdżą, zużywają się. Dystans pokonywany w ciągu miesiąca przez jeden samochód to około 30 tys. km. Często musimy dowieźć Podopiecznym specjalistyczny sprzęt np. koncentrator tlenu, który jest niezbędny do oddychania - dodaje pani Monika Barłowska-Kuchar.

Licytacja jest otwarta dla wszystkich, którzy pragną wesprzeć działalność Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci. Ta wyjątkowa inicjatywa to nie tylko szansa na zdobycie wyjątkowych dzieł sztuki, lecz także okazja do wsparcia potrzebujących.

Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci jest specjalistyczną organizacją, która działa już od 2006 roku. Obejmuje opieką dzieci i młodzież z chorobami nowotworowymi, a także innymi nieuleczalnymi i postępującymi schorzeniami.

Do aukcji charytatywnej można dołączyć pod adresem: onebid.pl

Ruszyła aukcja charytatywna dla Podkarpackiego Hospicjum dla...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Chcesz sprzedać mieszkanie ? To musisz wiedzieć!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24