Rzemieślnik Pilzno pewnie pokonał Igoopol Dębica

Sławomir Oskarbski
Paweł Micek (z nr 10) był jednym z najwaleczniejszych piłkarzy Igloopolu, ale w konfrontacji z dobrze grającymi pilźnianami nie miał szans. SŁAWOMIR OSKARBSKI
Odkąd trenerem pilźnian został Bogusław Pacanowski, Ci na swoim boisku nie stracili jeszcze punktu. W meczu z lokalnym rywalem odnieśli najwyższe zwycięstwo, które byłoby jeszcze efektowniejsze, gdyby miejscowi nie odpuścili w końcówce.

Gospodarze od pierwszego gwizdka przejęli inicjatywę i dyktowali swoje warunki gry. Efekty przyszły bardzo szybko, tym bardziej, że zdziesiątkowany zespół gości dopadł pech.

Już po kilku minutach kontuzji nabawił się Piotr Długosz i właśnie w momencie, kiedy przebywał on za boiskiem, pilźnianie zadali pierwszy cios. Kolejne gole były kwestią czasu, bo Igloopol oddał pierwszą połowę bez walki.

Piotr Szara przed przerwą tylko raz musiał się wykazać, broniąc strzał Pawła Micka z rzutu wolnego. Dębiczanie może poderwaliby się wcześniej do walki, gdyby przy stanie 2-0 Micek swój rajd zakończył nie chybionym strzałem, ale podaniem do lepiej ustawionego Kamila Janasiewicza.

W drugiej odsłonie przyjezdni zagrali lepiej, częściej przedostawali się w okolice pola karnego miejscowych. Groźniejsze sytuacje wciąż jednak stwarzali miejscowi. Jakub Szewczyk strzelił jednego gola, a chwilę po nim trafił w poprzeczkę. Po główce Janusza Lesiaka Grzegorz Flasza z trudem przeniósł piłkę nad poprzeczkę, a po uderzeniu Andrzeja Wójcika ani drgnął, jednak piłka trafiła w zewnętrzną część siatki.

Dębiczanie byli najgroźniejsi przy rzutach wolnych. Strzał Micka złapał Szara. Przy uderzeniu Damiana Sochy nie dał już rady, a kolejna próba strzelca ostatniej bramki była minimalnie niecelna.

RZEMIEŚLNIK-TAURUS PILZNO - IGLOOPOL DĘBICA 4-2 (3-0)

1-0 Szewczyk (10, dobitka strzału Mitka), 2-0 Mitek (16, asysta Mędrka I), 3-0 Łapa (32, dośrodkowanie Wójcika), 4-0 Szewczyk (69), 4-1 Chmura (83), 4-2 Socha (88, wolny).

RZEMIEŚLNIK: Szara - Hajec, Mikulski, Bartkowski, Lesiak - Wójcik, Popiela (69. Nalepka), Mitek, Wojciech Mędrek I (80. Nowak) - Łapa, Szewczyk (71. Hajnas).
IGLOOPOL: Flasza - Syguła, Długosz (13. Więcek), Socha, Machnik - Filipek (46. Kajpust), Sujdak, Janasiewicz, Chmura - Micek, Hendzel.
SĘDZIOWALI Leszek Kogut oraz Ireneusz Małysz i Konrad Łaskarzewski (Jarosław). ŻÓŁTE KARTKI: Popiela, Mitek, Wojciech Mędrek I, Szewczyk - Machnik, Chmura. WIDZÓW 350.