Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Rzeszowski skatepark także w internecie

Bartosz Gubernat
Skatepark na Podpromiu będzie miał kilkanaście przeszkód wykonanych ze specjalnego betonu. Powstaje w oparciu o projekt, który architekt przygotował zgodnie ze wskazówkami młodzieży. Budowa będzie kosztowała 1,5 mln zł.
Skatepark na Podpromiu będzie miał kilkanaście przeszkód wykonanych ze specjalnego betonu. Powstaje w oparciu o projekt, który architekt przygotował zgodnie ze wskazówkami młodzieży. Budowa będzie kosztowała 1,5 mln zł. Krystyna Baranowska
Od piątku rzeszowski skatepark ma swój oficjalny serwis internetowy. Na stronie działa już m.in. całodobowy podgląd na plac budowy. Jest także forum i dokładny opis wszystkich powstających tu przeszkód.

- Takiego portalu w naszym mieście jeszcze nie było. Uznaliśmy, że skoro w Rzeszowie powstaje obiekt na miarę europejskich parków, trzeba wesprzeć go w internecie. Zwłaszcza, że zainteresowanie i oczekiwanie na ukończenie jego budowy jest olbrzymie - mówi Przemysław Szumski, pomysłodawca stworzenia portalu.

Oficjalny serwis skateparku (www.skatepark-rzeszow.pl) powstał we współpracy z urzędem miasta, który pozwolił zamontować kamerę na budynku hali widowiskowo sportowej. Reprezentujący młodzież radny Marcin Deręgowski przekonuje, że twórcy serwisu wykorzystają ją także po zakończeniu budowy.

- Wówczas bez wychodzenia z domu będzie można zorientować się np. czy na torze jest dużo użytkowników. Dzięki masie świetnych pomysłów strona będzie tętniła życiem - przekonuje M. Deręgowski.

Co to za pomysły? Przede wszystkim forum, na którym młodzież będzie mogła dyskutować, ale także udostępniać swoje zdjęcia. W dziale aktualności organizatorzy planują informacje i relacje z imprez, nie tylko tych odbywających się na Podpromiu.

- Na forum uruchomiliśmy także dział giełda, w którym można kupić lub sprzedać sprzęt sportowy i nie tylko. Pierwszego dnia mieliśmy sto wejść, drugiego już 200, w szybkim tempie przybywa zarejestrowanych użytkowników - mówi P. Szumski.

Dobre wieści płyną także z placu budowy. Zgodnie z umownym terminem prace powinny zakończyć się do połowy czerwca. I mimo kłopotów związanych z lutowymi mrozami, termin będzie dotrzymany. - Początkowo wykonawca wnioskował o dodatkowe dwa tygodnie, ale nadrobił zaległości - deklaruje Katarzyna Pawlak z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa.

Jak ustaliliśmy, przesunięcie terminu robót na koniec czerwca jest brane pod uwagę. Nie wynika jednak z opóźnień, ale pomysłu budowy dodatkowej przeszkody, której nie było w projekcie.

- To tzw. podwójny suchy basen. Wykonawca proponuje, aby zbudować go w miejscu, które w innym wypadku zostałoby niezagospodarowane. Takiej atrakcji nie ma w całej Europie. Ponieważ to dodatkowe koszty i formalności, analizujemy temat. Decyzja zapadnie lada dzień - mówi K. Pawlak.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24