Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Są formalne wnioski o odwołanie z zarządu województwa Anny Huk i Stanisława Kruczka. Czy zgoda "na górze" zmieni te plany?

Norbert Ziętal
Norbert Ziętal
W porządku obrad poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa Podkarpackiego znalazły się wnioski o odwołanie Anny Huk i Stanisława Kruczka z zarządu województwa.
W porządku obrad poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa Podkarpackiego znalazły się wnioski o odwołanie Anny Huk i Stanisława Kruczka z zarządu województwa. Krzysztof Kapica
W porządku obrad poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa Podkarpackiego znalazły się dwa wnioski o odwołanie członków zarządu województwa podkarpackiego. Chodzi o Annę Huk (Solidarna Polska) i Stanisława Kruczka (Porozumienie Gowina).

Uchwały w sprawie odwołania radnych Anny Huk i Stanisława Kruczka z funkcji członków województwa podkarpackiego znalazły się w programie zaplanowanej na poniedziałek sesji Sejmiku Województwa Podkarpackiego.

Powód odwołania? Polityka.

- Zmieniającą się sytuację polityczną w kraju, która może mieć wpływ również na polityczne uwarunkowania prawidłowego funkcjonowania samorządów regionalnych, konieczne jest zapewnienie stabilnego i działającego w pełnym wzajemnym zaufaniu organu wykonawczego samorządu województwa. Z uwagi na prawdopodobieństwo, że stabilność ta może zostać zachwiana w związku z niezrozumiałym zachowaniem dwóch koalicjantów, konieczne jest działanie zapobiegawcze w postaci zmian w składzie Zarządu Województwa Podkarpackiego - czytamy w uzasadnieniu projektów uchwał.

Uzasadnienia do uchwał o odwołanie A. Huk i S. Kruczka są takie same.

Nikt nawet nie stara się ukryć, że chodzi o politykę "na górze" i ewentualny rozpad Zjednoczonej Prawicy, czyli koalicji złożonej z Prawa i Sprawiedliwości, Solidarnej Polski i Porozumienia (Gowina).

Sytuacja była napięta od kilku dni.

W porządku obrad poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa Podkarpackiego znalazły się wnioski o odwołanie Anny Huk i Stanisława Kruczka z zarządu w
W porządku obrad poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa Podkarpackiego znalazły się wnioski o odwołanie Anny Huk i Stanisława Kruczka z zarządu województwa. Krzysztof Kapica

W sobotę po południu pojawiły się informacje o podpisaniu nowej umowy koalicyjnej w ramach Zjednoczonej Prawicy. Jej treść jest poufna. Jednak dziennikarzom udało się ustalić nieco szczegółów. Jak poinformował Onet, "Solidarna Polska i Porozumienie otrzymają po jednym, a nie dwa jak było dotychczas, ministerstwie, po trzech wiceministrów". Ponadto rzekomo te ugrupowania mają otrzymać po jednym ministrze w Kancelarii Premiera.

Do mediów nie przedostały się żadne nazwiska. Tym bardziej nie wiadomo, czy w umowie jest zapis o koalicji w wojewódzkich samorządach.

W umowie koalicyjnej ma się znajdować również zapis gwarantujący obecnym parlamentarzystom Solidarnej Polski i Porozumienia wysokie miejsca na listach wyborczych.

Czy wobec podpisania nowej umowy koalicyjnej, projekty uchwał dotyczące odwołania Anny Huk i Stanisława Kruczka zostaną wycofane? Zapewne tego dowiemy się dopiero w poniedziałek, podczas sesji.


Jest porozumienie pomiędzy Kaczyńskim i Ziobrą

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24