Siarka Tarnobrzeg rozgromiła Chełmiankę Chełm aż 8-0!

Piotr Szpak
Paweł Krzemiński zakończył strzelecki festiwal piłkarzy Siarki Tarnobrzeg zdobywając w 79 min po tym strzale ósmego gola dla gospodarzy. fot. Marcin Radzimowski
W 12 minucie powinno być 1-0 dla przyjezdnych. Najlepszy w zespole Chełmianki Kamil Drob przeprowadził rajd prawą stroną boiska, podał do Sebastiana Koguta, ten strzelił, a kierunek lotu piłki zmienił wślizgiem Piotr Wójcik.

Piłka minęła słupek bramki gospodarzy, a miejscowi kibice odetchnęli z ulgą.

Minutę później "Siarkowcy" już prowadzili. Jakub Łuczakowski tak wyłożył piłkę Piotrowi Mazurkiewiczowi, że ten nie mógł nie trafić.

Przewaga Siarki rosła, gospodarze byli niemal non-stop w posiadaniu piłki. W 32 min Kuranty zagrał do Tomasza Walata, tego w polu karnym sfaulował Sebastian Kogut i sędzia podyktował karnego.

Cztery minuty później Janusz Hynowski był na spalonym, ale asystent sędziego nie zagregował, więc "Hyna" posłał dośrodkowanie do Jacka Kurantego, a ten ze stoickim spokojem z pięciu metrów podwyższył na 3-0.

W ostatniej minucie pierwszej połowy słabo prowadzący mecz arbiter z Rzeszowa nie odgwizdał faulu na Mazurkiewiczu, napastnik Siarki stracił nerwy i chcąc się odebrać na rywalu brutalnie sfaulował Droba. Powinna być czerwona kartka, ale sędzia się wystraszył i pokazał tylko "żółtko".

Druga połowa rozpoczęła się dla gości niefortunnie. Rzut wolny z 45 metrów wykonywał Witold Jakubowski, posłał dośrodkowanie w pole karne, a tam Mateusz Krzyżak pokonał "główką" własnego bramkarza. Na 5-0 podwyższył Jakub Kwieciński, który strzałem z kilku metrów sfinalizował piękną akcję w wykonaniu Mazurkiewicza.

Szósty gol padł po ładnym podaniu Kwiecińskiego do Walata, który strzałem z dziewięciu metrów zdobył swego 11 gola w tym sezonie. Najładniejszy gol, ale... samobójczy, padł w 72 min. Kwieciński wykonywał rzut rożny, wrzucił piłkę na głowę Walata, który przedłużył dośrodkowanie, a w polu karnym Krzysztof Fajman trafił głową w górny róg swojej bramki.

Przy ósmym golu Paweł Krzemiński strzelał z pola bramkowego aż trzy razy, dwa strzały bramkarz gości obronił, ale za trzecią poprawką był już bezradny.

SIARKA TARNOBRZEG - CHEŁMIANKA CHEŁM 8-0 (3-0)
1-0 Mazurkiewicz (12), 2-0 Walat (32-karny), 3-0 Kuranty (36), 4-0 Krzyżak (47- sam.), 5-0 Kwieciński (54), 6-0 Walat (69), 7-0 Fajman (72-sam), 8-0 Krzemiński (79).

SIARKA: Ćwiczak - Jakubowski (72. Kabata), Jakubiec, Łukawski, Łuczakowski - Hynowski (63. Krzemiński), Kuranty, Duda (84. Bażant) - Kwieciński, Mazurkiewicz (76. Stąporski) - Walat.

CHEŁMIANKA: Ciołek - Fajman, Słomka, Krzyżak, Kogut - Drob (82. Postój), Kasperek, Tatysiak (46. Knot), Kiejda (46. Drzewicki) - Gromba, Wójcik (82. Bala).

SĘDZIOWALI: Łukasz Strzępek oraz Bartosz Barć i Tomasz Sitarz (Rzeszów). ŻÓŁTE KARTKI: Mazurkiewicz - Słomka, Kiejda, Gromba WIDZÓW: 400.