Siarka Tarnobrzeg złamała opór Górali w drugich 45 minutach. Pierwszy gol padł z karnego

Siarkowcy w stu procentach wykorzystali atut własnego boiska
Siarkowcy w stu procentach wykorzystali atut własnego boiska Marcin Radzimowski
Siarka szybko poprawiła sobie nastroje po 0:3 z Wieczystą Kraków. W 16. kolejce 3 ligi ekipa trenera Dariusza Kantora pokonała u siebie Podhale Nowy targ 2:0. Obie braki padły w drugiej połowie meczu

Pierwszy czujność Styrczuli sprawdził Piotr Lisowski; okiwał jednego z rywali, wszedł w pole karne i uderzył z około 10. metrów. Golem zapachniało po rzucie rożnym, gdy mocno i celnie główkował Kacper Szymocha. Tym razem Styrczula także wyszedł z opresji. Podobnie rzecz się miała, kiedy krótko przed przerwą z około 16 metrów uderzał Piotr Cichocki.

Na otwarcie II połowie ponownie nieźle celował. U Górali groźnie strzelał Antkowiak, ale piłka po rykoszecie nie znalazła drogi do siatki. W 66.minucie Cichocki uderzył „panu Bogu w okno”, ale po paru minutach żarty się skończyły. W polu karnym został sfaulowany Piotr Lisowski i było 1:0.

„Jedenastkę” wykonywał nastoletni Kacper Prusiński, ale na zimno zmylił bramkarza i piłka zatrzepotała w siatce. To szósty gol młodego piłkarza, który tym samym goni na klubowej liście strzelców wspomnianego Orlika (8 trafień dla Siarki).

Podhale dosyć szybko zainkasowało cios nr 2; świetnym podaniem popisał się Szymon Kaliniec, Cichocki posłał „szczura” na długi słupek i mógł zbierać gratulacje.

Siarka Tarnobrzeg – Podhale Nowy Targ 2:0 (0:0)

Bramka: 1:0 Prusiński 69 karny, 2:0 Cichocki 74.

Siarka: Zoch – Bieniarz, Bierzało, Szymocha, D. Lisowski, Kaliniec, Kumorek, P. Lisowski, Cichocki, Prusiński, Feret. Trener: Dariusz Kantor.

Podhale: Stryczula - Chmelenko, Tymosiak, Karmański, Płatek, Purcha, Rubiś, Kozarzewski, Michota, Antkowiak, Nakrosius. Trener: Tomasz Kuźma.