Siatkarki Developresu mają za sobą kolejny turniej. W Dreźnie raz było dobrze, raz źle

Marek Bluj
Siatkarki Developresu Rzeszów w konfrontacji z mocnymi rywalkami w Dreźnie rozegrały bardzo dobre i słabsze sety Krzysztof Kapica
Zwycięstwo z Dresdener SC 3:1 oraz porażki 0:3 z ŁKS-em Commercecon Łodź - wicemistrzem Polski i 2:3 z Chemikiem Police - mistrzem kraju - to bilans występów siatkarek Developresu SkyRes Rzeszów podczas turnieju w Dreźnie.

Rzeszowianki,już Petyą Barakową, z meczu na mecz grały coraz lepiej. W pierwszym spotkaniu tego mocno obsadzonego turnieju uległy ekipie z Łodzi w trzech setach. W sobotę pewnie pokonały gospodynie zawodów, z którymi w poprzednich spotkaniach nie szło im najlepiej.

Po dwóch dniach rywalizacji wszystkie trzy zespoły miały na koncie po jednym zwycięstwie i jednej porażce. Developres w niedzielę zmierzył się z Chemikiem. Przez dwa sety grał dobrze, wodził przeciwniczki za nos, prowadził 2:0. Dekoncentracja spowodowała, że w trzeciej odsłonie górą był Chemik.

Nasze siatkarki w czwartej partii przeważały 16:11. Policzanki nie złożyły broni. Doprowadziły do wyrównania, a za chwilę wyszły na prowadzenie (21:19), by ostatecznie wygrać ją na przewagi. Podobnie było w tie-breaku. Turniej w Dreźnie był jednym z ostatnich sprawdzianów przed startem nowego sezonu.

Wyniki:

ŁKS Commercecon Łódź - Developres SkyRes Rzeszów 3:0 (25:15, 25:20, 27:25)

Developres: Rabka, Tokarska (1), Żabińska, Blagojević (11), Mlejnkova (3), Hatala (6), Sawicka (libero) oraz Rousseaux (8), Witkowska (4), Zakościelna, Hawryła (4), Barakowa i Zaroślińska-Król (4).

Dresdner SC - Chemik Police 3:0 (25:18, 25:22, 27:25)

Developres SkyRes - Dresdner SC 3:1 (25:23, 25:18, 22:25, 25:16)

Developres: Barakowa (3), Rousseaux (21), Witkowska (7), Hawryła (6), Blagojević (12), , Zaroślińska-Król (22), Sawicka (libero) oraz Żabińska, Mlejnkova, Rabka (2) i Hatala (6)

ŁKS Commercecon Łódź - Chemik Police 1:3 (18:25, 20:25, 26:24, 17:25)

DEVELOPRES SKYRES RZESZÓW - CHEMIK POLICE 2:3 (25:19, 25:16, 17:25, 13:15)

ŁKS Commercecon Łódź - Dresdner SC 2:3 (25:18, 23:25, 25:23, 21:25, 6:15)

Końcowa kolejność turnieju: 1. Dresdener (5 pkt.; 7:5), 2. Chemik (5; 6:6), 3. ŁKS (4; 6:6), 4. Developres (4; 5:7).