Siatkarki Stali Mielec wróciły ze Szczyrku z jednym punktem. Karpaty Krosno niespodziewanie zgasiły w Sosnowcu Płomień, czyli potrafią...

bell, sec
Siatkarki Karpat zaczynają specjalizować się w potyczkach rozstrzyganych w tie-breakach. Ta w Sosnowcu była trzecią z rzędu Jakub Czech
Jak grały nasze pierwszoligowe siatkarski? W kratkę. Stal Mielec broniąca miejsca w czołowej czwórce wróciła ze Szczyrku tylko z jednym punktem. O niespodziankę postarały się Karpaty wygrywając w Sosnowcu 3:2 z mającym wysokie aspiracje Płomieniem.

SMS PZPS Szczyrk - SPS Stal Mielec 3:2 (18:25, 22:25, 25:19, 25:21, 15:10)

SMS: Łozowska, Leoniak, Piasecka, Pierzchała, Czyrmiańska, Hyży, Dąbrowska (libero) oraz Borowczak, Kulig. Trener: Wiesław Popik.

Stal: Duda, Wardęga, Stroiwąs, Żabińska, Bryda, Stachowicz, Samul (libero) oraz Łukasiewicz, Felak, Molenda, Mras. Murdza. Trener: Adam Grabowski.

Mielczanki grające bez leczącej uraz Kingi Hatali, w pierwszych setach grały konsekwentnie. W drugim zdobyły atakiem 20 punktów. - W dwóch pierwszych setach nasz zespół realizował założenia taktyczne. W trzecim trochę przystanął i gospodynie mocno nam odjechały. Dały o sobie znać stare błędy i przywyczajenia. Czwarta partia, mimo naszych prostych błędów, była do wygrania, a tie-break, wiadomo - loteria - oceniał Paweł Warzecha, wiceprezes mieleckiego klubu. Trzeci set rozpoczął się od 8:3. Uczennice poprawiły atak, zagrywkę i blok, a dobrą grę kontynuowały w partii nr 4, w której zafundowały mielczankom aż 7 „czap”. Tie- break pod kontrolą skutecznego na siatce SMS-u: 5:2, 10:6, 12:7 i... radość ze zwycięstwa.

Płomień Sosnowiec - Karpaty Krosno Glass Karpacka Uczelnia Państwowa 2:3 (25:16, 21:25, 17:25, 25:19, 12:15)

Karpaty: Bogdanowicz, Kobus, Niedźwiecka, Głodzińska, Sławińska, Filipek oraz Machowska (libero), Wełna, Wisz, Budnik, Ogórek. Trener Dominik Stanisławczyk.

Krośnianki rozkręcały się z seta na set. Dobrze w mecz nie weszły, lecz niepowodzenie w partii otwarcia potraktowały jako lekcję, z której należy wyciągnąć odpowiednie wnioski. I tak też uczyniły, ruszając do odrabiania strat. W drugiej partii Karpaty odskoczyły przy stanie 18:18 i przedłużyły znakomitą serię punktową na trzecią odsłonę. Objęły szybkie prowadzenie (7:1), kontrolując wydarzenia do samego końca. Wydawało się, że są na dobrej drodze do zwycięstwa w całym spotkaniu, ale sosnowiczanki wróciły do gry. Tie-break miał wyjątkowo emocjonujący przebieg. Najpierw wygrywały krośnianki (8:5), lecz Płomień wyrównał na 12:12. Ostatnie słowo należało jednak do Karpat.

Pozostałe wyniki: Energetyk Poznań - 7R Solna Wieliczka 3:0 (25:21, 25:21, 25:17), UNI Opole -AZS Politechniki Śl. Gliwice 3:0 (25:21, 25:19, 25:21), Olimpia Jawor - PWSZ Tarnów0:3 (20:25, 14:25, 20:25), NOSiR Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Częstochowianka Częstochowa 3:0 (25:22, 25:23, 25:19), pauza: SAN-Pajda Jarosław.

1. UNI Opole18 46 52:19

2. SMS PZPS Szczyrk 18 35 44:28

3. Enea Energetyk Poznań 17 35 41:23

4. SPS Stal Mielec 19 35 43:30

5. Płomień Sosnowiec 19 32 41:36

6. GARoleski PWSZ Tarnów 18 29 37:29

7. Częstochowianka 18 25 30:35

8. NOSiR Świt ND Maz.19 25 32:40