Siatkówka, TAURON Liga. Developres SkyRes Rzeszów pokonał u siebie zespół Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz [RELACJA, ZDJĘCIA]

Karolina Głodowska
Rzeszowianki pokonały tym razem u siebie drużynę z Bydgoszczy
Rzeszowianki pokonały tym razem u siebie drużynę z Bydgoszczy Krzysztof Łokaj
Developres SkyRes Rzeszów ograł u siebie, nie bez problemów, Pałac Bydgoszcz 3:1. MVP spotkania została Fidon-Lebleu. To 11 zwycięstwo rzeszowianek, które ciągle są jedyną niepokonaną drużyną Tauronligi.

Pierwszy set rozpoczął się od pokazu bloków. Gdy przyjezdne zatrzymały Rasińską, było 3:3. Ekipy sprawiały sobie problemy w przyjęciu, co skutkowało łatwiejszym do rozczytania rozegraniem. W tej partii mogliśmy zobaczyć aż 11 punktowych bloków. Prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Po kolejnym bloku Hawryły, Pałac Bydgoszcz przeważał 12:11. Antiga desygnował na boisko Van Ryk i Krajewską, a to trochę odmieniło obraz gry. Atakująca wniosła świeżość, po jej atakach rzeszowianki prowadziły 20:16 i zbudowanej przewagi już nie oddały (25:19).

Od mocnego uderzenia drugą partię zaczęły bydgoszczanki (3:0). Siatkarki Developresu szybko weszły na swoje obroty i zniwelowały straty (5:5), a następnie zabrały się za budowanie przewagi - po tym, jak Blagojević sprytnie kiwnęła, rzeszowska drużyna prowadziła 13:10. Przyjezdne nie zamierzały jednak odpuścić, dobrze na lewej flance grała Bidias - gdy postawiła blok, Pałac prowadził 15:14. Stephane Antiga poprosił o przerwę i ratował wynik zmianami. Niewiele to jednak dało, w bydgoskiej drużynie brylowała Bidias (16:19). Chwilę później piłkę setową na punkt zamieniła Żurowska.

Obraz gry w trzecim secie był bardzo wyrównany, z tym, że to Developres był to o jeden, to o dwa punkty lepszy (8:6, 11:9, 15:13). Na boisku zostały Van Ryk i Fidon-Lebleu. Rzeszowianki pod koniec seta odskoczyły rywalkom (20:15), a chwilę potem cieszyły się ze zwycięstwa.

Podobny scenariusz miała też czwarta partia. Z początku wyrównana gra, a następnie mobilizacja w szeregach Developresu Rzeszów i szybki odjazd od rywalek (15:9). Miejscowe do końca seta kontrolowały boiskową sytuację i wygrywając go, zapisały na swoim koncie 11 zwycięstwo.

Developres SkyRes Rzeszów - Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz 3:1

Sety: 25:19, 21:25, 25:19, 25:16.

Developres: Polańska, Rasińska, Blagojević, Stencel, Kaczmar, Lazić, Krzos (l) oraz Krajewska, Van Ryk, Fidon-Lebleu, Grabka. Trener Stephane Antiga.

Bydgoszcz: Dascalu, Ziółkowska, Hawryła, Żurowska, Michalewicz, Bidias, Jagła (l) oraz Mazurek, Lijewska. Trener Piotr Matela.

MVP: Fidon-Lebleu.