Sokół Łańcut lepszy od Legii Warszawa

ŁUK, pzkosz.pl
Krzysztof Kapica
Ósme zwycięstwo z rzędu w sezonie zanotowali koszykarze Max Elektro Sokoła Łańcut. Lider I ligi po zaciętym meczu pokonał w Warszawie Legię 65:60, zwyciężając w ostatniej kwarcie 21:13.

Gdy od wyniku 28:38 stołeczny zespół wyszedł na prowadzenie 45:41 wydawało się, że to właśnie Legia zdoła przełamać zwycięską passę Sokoła. Tak się jednak nie stało. Łańcucianie po trójkach Marcina Sroki i Alana Czujkowskiego na początku czwartej kwarty ponownie wyszli na prowadzenie i od tego momentu mecz długo oscylował wokół remisu.

Na nieco ponad 3,5 min przed końcem, ważną trójkę z rogu boiska trafił Bartosz Czerwonka, kilka chwil wcześniej przechwytując piłkę na środku boiska. Sokół prowadził wówczas 60:55. W kluczowym momencie z dystansu trafił Jerzy Koszuta, którego wcześniejsze dwa rzuty nie doleciały do kosza.

Legia Warszawa - Max Elektro Sokół Łańcut 60:65 (16:16, 10:13, 21:15, 13:21)

Legia: Linowski 18, Aleksandrowicz 13 (1x3), Andrzejewski 10 (2x3), Pacocha 8 (2x3), Kukiełka 6 (2x3), Bojko 2, Robak 2, Malewski 1, Marcel Wilczek 0.

Sokół: Klima 17, Czujkowski 15 (1x3), Sroka 11 (2x3), Zywert 8 (2x3), Szymański 6 (2x3), Koszuta 5 (1x3), Czerwonka 3 (1x3), Balawender 0, Kulikowski 0.