Sokół Łańcut przegrywa w Kutnie

Miłosz Bieniaszewski
Archiwum
Po przegranej w Kutnie łańcucianie na koniec fazy zasadniczej spadli na szóstą pozycję, co jeszcze kilka tygodni temu wydawało się niemożliwe.

Przez trzy kwarty to Sokół był bliższy wygranej, ale nie pierwszy raz łańcucianie słabo spisali się w ostatniej kwarcie. - Rywal zastosował agresywną obronę, zanotowaliśmy kilka strat i Kutno nam odskoczyło - mówi Dariusz Kaszowski, trener Sokoła.

Przegrana ta boli tym bardziej, że goście zaczęli całkiem nieźle i przez całą I kwartę prowadzili.

W drugiej odsłonie oba zespoły grały kosz za kosz i na długą przerwę Sokół schodził prowadząc 36:33.
Trzecią ćwiartkę łańcucianie zaczęli od mocnego uderzenia i odskoczyli rywalowi na dziewięć "oczek". Wydawało się, że przyjezdni są na dobrej drodze do wygranej i zrewanżowania się za porażkę we własnej hali.

Niestety o ostatniej kwarcie podopieczni Dariusza Kaszowskiego będą chcieli jak najszybciej zapomnieć. Goście pierwsze punkty w tej części zdobyli dopiero w 35. minucie. Po chwili za trzy trafił Krzysztof Jakóbczyk i było 60:53 dla gospodarzy, którzy już do końca kontrolowali wydarzenia na parkiecie.

AZS WSGK POLFARMEX KUTNO - NETO SOKÓŁ ŁAŃCUT 73:59 (12:16, 21:20, 15:16, 25:7)

KUTNO: Małecki 11(2x3), Kalinowski 0, Bacik 2, Marciniak 11, Perka 12 (14 zb.) oraz Jakóbczyk 14 (4x3, 5 as.), Deja 1, Linowski 11 (1x3), Bręk 11 (5 zb., 5 as.).

SOKÓŁ: Fortuna 2, Chromicz 3 (1x3, 7 zb.), Bogdanowicz 10, Klima 11, Szurlej 19 (1x3) oraz Balawender 2, Hałas 7, Wilczek 5 (6 zb.).