Sokół Nisko przegrał z Pogonią Leżajsk

Witold Kaczmarczyk
Pogoń (żółte stroje) po trudnym meczu pokonała Sokół. Marcin Szmuc (przy piłce) był wyróżniającą się postacią w tym spotkaniu. Witold Kaczmarczyk
Gospodarze usztywnieni rangą pojedynku w niczym nie przypominali tego ambitnego i poukładanego kolektywu, który wiosną był postrachem w lidze.

Przyjezdni już w pierwszej połowie powinni prowadzić różnicą dwóch bramek, jednak po strzałach Tomasza Warzochy i Marcina Szmuca, "futbolówka" stemplowała słupek i poprzeczkę bramki strzeżonej przez Tomasza Osipę.

Na efekty bramkowe trzeba było czekać do 63 minuty, kiedy po perfekcyjnie wykonanym rzucie rożnym futbolówkę na 20 metrze otrzymał Warzocha i precyzyjnym strzałem dał gościom prowadzenie.

Ta bramka spowodowała, że gospodarze musieli zaryzykować bardziej ofensywną grą, co zostało skarcone dziesięć minut później, kiedy to szybką kontrę zainicjowaną przez Arkadiusza Kaszowskiego wykończył Szmuc.

Jakby tego było mało, przyjezdni pięć minut później dobili miejscowych trzecim trafieniem autorstwa Warzochy z rzutu wolnego i wiadomo było, że Sokół nie zdobędzie dziś nawet punktu.

W obozie miejscowych rozpoczęło się nerwowe nasłuchiwanie wieści z Kolbuszowej, gdzie miejscowa drużyna rozgrywała spotkanie z Czarnymi Jasło. W międzyczasie niżanie zdołali uzyskać honorowe trafienie autorstwa Pawła Kaczmarczyka.

Po końcowym gwizdku dotarła informacja o remisie w Kolbuszowej, dzięki któremu w nadchodzącym sezonie kibice Niska wciąż cieszyć się będą występami swoich ulubieńców na IV-ligowych murawach.

SOKÓŁ NISKO - POGOŃ LEŻAJSK 1-3 (0-0)

0-1 Warzocha (63), 0-2 Szmuc (73, asysta Kaszowskiego), Warzocha (78, z rzutu wolnego), 1-3 Kaczmarczyk (83, indywidualna akcja).

SOKÓŁ: Osipa - A. Nowak, Drabik (19. Pławiak), Śnios (46. Kaczmarczyk), Niemiec - Skiba, Sałek (57. Świąder), M. Nowak, Woźniak (85. R. Wojtak) - D. Wojtak, Szewc.

POGOŃ: Rauza - Krawczyk, S. Padiasek, Rogala, Kędzierski - Krasowski (71. Kaszowski), K. Padiasek, Błotni, Warzocha - Szmuc (80. Lubaczewski), Misiąg (75. Serafin).

SĘDZIOWALI Rafał Żychowski oraz Leszek Śnieżek i Piotr Prajsnar (Krosno) ŻÓŁTE KARTKI: Śnios, Pławiak - Warzocha, Misiąg. CZERWONA KARTKA: Pławiak (87, druga żółta kartka). WIDZÓW: 600 (100 z Leżajska).