Sokół Sieniawa zremisował z Orlętami Radzyń Podlaski. Drużyny kończyły w dziesiątkę [RELACJA, ZDJĘCIA]

Sebastian Brocki (niebieski strój) robił co mógł aby pomóc Sokołowi w odniesieniu zwycięstwa Grzegorz Kostka
Sokół po serii meczów bez zwycięstwa, chciał za wszelką cenę zdobyć komplet punktów. Niestety i tym razem boiskowa rzeczywistość nie pozwoliła zainkasować kompletu punktów.

Orlęta do Sieniawy nie przyjechały się tylko bronić, ale z wielką ochotą ruszyły do ataku. Już w 8 minucie Przemysław Ilczuk postraszył Mathew Korziewicza, zaś strzał Jakuba Kaganka zablokowali obrońcy Sokoła. Miejscowi odpowiedzieli akcją Sebastiana Brockiego i nie celnym uderzeniem Dawida Kaszy, który kilka minut później po obejrzeniu dwóch żółtych kartek musiał opuścić boisko. W 30 minucie powinno być 0:1. Z dystansu świetnie uderzył Przemysław Ilczuk, jednak piłka trafiła w słupek i wyszła w pole.

O wiele ciekawiej było za to w drugiej połowie. Szkoda tylko, że emocje w pewnym sensie zapewnił arbiter główny. Początek należał zdecydowanie do przyjezdnych. Wpierw z 20 metrów uderzył Maciej Wojczuk, a bramkarz Sokoła wybił piłkę na róg, chwilę później Arkadiusz Kot wycelował w poprzeczkę.

W końcu w 63 minucie doszło do kontrowersyjnej sytuacji. Zdaniem arbitra Szymon Kardyś w polu karnym sfaulował Wojczuka, z czym nie mogli się pogodzić gospodarze mocno protestując. Rzut karny na gola zamienił Patryk Szymala

Miejscowi odpowiedzieli błyskawicznie bo już po czterech minutach. Sebastian Brocki zagrał w pole karne z rzutu wolnego a Sebastian Padiasek zaskoczył Krzysztofa Stężałe.

Od tego momentu miejscowi przycisnęli, jednak mieli problemy ze stworzeniem sobie dogodnej sytuacji do strzelenia bramki. Najbliżej chyba był Andrzej Wąsik, którego strzał wybronił bramkarz gości. Orlęta po jednej z kontr odpowiedziały groźnym strzałem Wojczuka odbitym przez Korziewicza.

|Sokół Sieniawa - Orlęta Radzyń Podlaski 1:1 (0:0)

Bramki: 0:1 Szymala 64-karny, 1:1 Padiasek 68.

Sokół: Korziewicz ż 6 – Skała 6, Padiasek 7, Kardyś 6 – Surmiak 6, Majda 6 (83 Bursztyka), Kasza żż cz[26] 4, Purcha 5, Lis 6 (75 Wąsik) – M. Jędryas ż 5 (80 Wilusz), Brocki 7. Trener Szymon Szydełko.

Orlęta: Stężała – Ciborowski (25 Lipiński żż cz [67]), Kursa ż, Kiczuk, Szymala – Kaganek ż, Korolczuk, Ilczuk, Kot ż, Kalita (78 Perin) - Wojczuk. Trener Rafał Borysiuk.

Sędziował Kozłowski (Lublin). Widzów 200.

Klopp: Kilka osób myśli, że jestem idiotą, ale chyba nie aż tak bardzo, by mówić o różnicy bramkowej przed meczem z Fulham