Sokół w kilka minut strzelił dwie bramki i na koniec zdobył trzy punkty w Sędziszowie

Tomasz Paryś
Sokół dostał gola do "szatni", ale po zmianie stron zdobył gole i do niespodzianki nie dopuścił Tomasz Mielnik
Sokół Kolbuszowa Dolna przez pół godziny przegrywał z Lechią w Sędziszowie Małopolskim, ale w trzy minuty odwrócił losy meczu i wygrał na wyjeździe 2:1

Lechia zaskoczyła swojego rywala pod koniec pierwszej połowy. Gospodarze wyszli z groźnym kontratakiem, prostopadłe podanie otrzymał Oskar Ćwiczak i wykorzystał nadarzającą się okazję.

Sokół zabrał się do pracy, chociaż dopiero w 69. minucie udało mu się wyrównać. Rzut wolny egzekwował Michał Mazurek, dośrodkował na dalszy słupek do Kacpra Drelicha, który zgrał piłkę wzdłuż bramki, a tam czekał już Volodymyr Khorolskyi.

W drugiego gola dla gości zamieszani byli zawodnicy, którzy pojawili się na boisku po przerwie. Faulowany w polu karnym był Krystian Bik, a „jedenastkę” wykorzystał Adrian Nowak. Kolbuszowianie mieli jeszcze kilka dobrych okazji do podwyższenia rezultatu, ale nie potrafili ich wykorzystać.

Lechia Sędziszów Małopolski - Sokół Kolbuszowa Dolna 1:2 (1:0)

Bramki: 1:0 O. Ćwiczak 39, 1:1 Khorolskyi 69, 1:2 Nowak 72-karny.

Lechia: Czapka - Am. Czółno, Szewczyk (50 Klamut), Malisiewicz, Początek - Iwański, Dziura (70 Sobusiak) - Ka. Wesołowski (20 Słoma), Pyrdek, Al. Czółno - O. Ćwiczak (60 Kl. Wesołowski). Trener Dariusz Kaznecki.

Sokół: M. Lewandowski - Siembab (68 P. Lewandowski), Khorolskyi, Drelich, Garboś (46 Mazurek) - Mokrzycki, Marszalik, Wątróbski, Misiak - Kilian (46 Nowak), Skupiński (46 Bik). Trener Marcin Wołowiec.

Sędziował: Lis (Jarosław).