Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Solidarność protestuje przeciwko zwolnieniom w Organice-Sarzynie

ala [email protected]
Solidarność protestuje przeciwko zwolnieniom w Organice-SarzynieO planach zwolnień w Organice-Sarzyna opowiedzieli Nowinom Tadeusz Woś, prezes MNSZZP Zakładów Chemicznych Organika-Sarzyna, i Alfred Ryś, przewodniczący NSZZ "Solidarność” Z.Ch. Organika-Sarzyna.
Solidarność protestuje przeciwko zwolnieniom w Organice-SarzynieO planach zwolnień w Organice-Sarzyna opowiedzieli Nowinom Tadeusz Woś, prezes MNSZZP Zakładów Chemicznych Organika-Sarzyna, i Alfred Ryś, przewodniczący NSZZ "Solidarność” Z.Ch. Organika-Sarzyna. Krzysztof Łokaj
Rzeszowska „Solidarność” protestuje przeciwko planom zwolnień w Zakaldach Chemicznych "Organika-Sarzyna" w Nowej Sarzynie k. Leżajska.

Pracownicy Zakładów Chemicznych "Organika-Sarzyna" obawiają się zwolnień. Przedstawicielom związków zawodowych udało się dowiedzieć, że w grę wchodzi zwolnienie 100 osób z 700-osobowej załogi. 

Plany cięć to decyzja CIECH SA, do którego należy zakład w Nowej Sarzynie. Ciech ma długi spowodowane m.in. nietrafionymi inwestycjami. Oszczędności  zamierza teraz zrobić we wszystkich podległych mu zakładach. Związkowcy zarzucają Ciech SA, że "obetnie skrzydła" jednej ze swoich bardziej dochodowych spółek (Organika-Sarzyna jest jedynym w  kraju producentem żywic epoksydowych). Ciech nie chce potwierdzić informacji związkowców na temat palnowanych cięć i liczby zwolnień.

- Trwająca obecnie głęboka restrukturyzacja w Grupie Ciech obejmuje wiele obszarów działalności - odpowiada na nasze pytania Mariusz Babula, pełniący obowiązki rzecznika prasowego w Ciech SA. - Wszystkie prowadzone przez zarząd Ciech działania mają na celu  uzyskanie równowagi ekonomicznej, w tym stabilnej i dodatniej rentowności naszych zakładów. Prowadzona restrukturyzacja, obejmująca obszary kadr, dostaw surowców, zewnętrznych usług, w tym PR, IT, księgowości, prawnych nie odbije się negatywnie na bezpieczeństwie pracy, ani na potencjale zakładów.

Zarząd Regionu Rzeszowskiego NSZZ Solidarność w związku z sytuacją w ZCh "Organika-Sarzyna" wysłał dziś do zarządu firmy, podkarpackich posłów oraz ministerstwa skarbu państwa następujące oświadczenie:

"Region Rzeszowski NSZZ Solidarność wzywa Zarząd Zakładów Chemicznych „Organika -Sarzyna" S. A. do zaniechania działań zmierzających do rozwiązania Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy. Wzywamy również Ciech S. A. do niezwłocznego odstąpienia od wprowadzenia zmian organizacyjnych w Grupie Ciech, w zakresie w którym stanowić będą naruszenie Pakietu Gwarancji Socjalnych Zakładów Chemicznych „Organika - Sarzyna" S. A. Realizacja powyższych stanowić będzie w naszej ocenie naruszenie interesów i praw pracowników.

Region Rzeszowski NSZZ Solidarność wspiera działania Organizacji Międzyzakładowej NSZZ Solidarność Zakładów Chemicznych „Organika - Sarzyna" S. A. podejmowane w obronie interesów i praw jej członków.

Apelujemy do parlamentarzystów z koalicji rządzącej PO-PSL z naszego regionu o podjęcie skutecznej interwencji w tej sprawie u Ministra Skarbu Państwa."

 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: „Wojna cenowa” sklepów. Ile sklepy na tym zarabiają?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24