Specjalistyczna rehabilitacja i opieka medyczna nad pacjentem w śpiączce

Materiał informacyjny - DONUM CORDE CENTRUM REHABILITACJI I OPIEKI MEDYCZNEJ
DONUM CORDE Centrum Rehabilitacji i Opieki Medycznej w Budach Głogowskich to miejsce, które oferuje opiekę i rehabilitację dla pacjentów w ciężkim stanie klinicznym, zwłaszcza dla tych przebywających w śpiączce lub stanie minimalnej świadomości.

Kontynuacja leczenia pacjentów w śpiączce oraz rehabilitacja po wybudzeniu to wyzwania często spotykane w systemie ochrony zdrowia. Dlatego ważne jest, aby społeczeństwo było świadome różnych dostępnych form pomocy wyspecjalizowanych w takich działaniach, najczęściej oferowanych przez placówki medyczne z udziałem wielu specjalistów.

W DONUM CORDE pracujemy z pacjentami z tej grupy, zapewniając kompleksową opiekę medyczną zaraz po zakończonej hospitalizacji. Nasze działania skupiają się na dostosowanej opiece medycznej oraz indywidualnie zaplanowanej rehabilitacji, stanowiącej kolejny krok dla pacjenta i jego najbliższych.

Współpraca lekarzy specjalistów z lekarzem prowadzącym oraz całego zespołu medycznego, w skład którego wchodzą fizjoterapeuci, neurologopedzi, psycholodzy, pielęgniarki i terapeuci zajęciowi, pozwala zapewnić kompleksową opiekę nad pacjentem. Indywidualny plan rehabilitacji jest dostosowany do możliwości pacjenta, a monitorowanie wszelkich parametrów życiowych oraz koordynacja działań zapewniają podstawy do intensywnej neurorehabilitacji.

Wczesna neurorehabilitacja w DONUM CORDE cechuje się zastosowaniem indywidualnych terapii, wykorzystując specjalistyczne metody fizjoterapeutyczne oraz technologię, łącząc ją z tradycyjnymi terapiami. Terapie uwzględniają potencjał pacjenta, pobudzając pracę mózgu i układów organizmu.

Wykorzystanie funkcjonalnej proprioceptywnej stymulacji (FPS) oraz sprzętu w fazie rehabilitacji daje ogromne szanse na powrót do codziennej funkcjonalności. Wsparcie technologiczne procesu rehabilitacji przyspiesza powrót do zdrowia, a interdyscyplinarność działań koordynuje cały proces prowadzenia pacjenta w śpiączce.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24