Sprawa browaru w Leżajsku bez przełomu. W piątek ważne rozmowy z udziałem parlamentarzystów i władz samorządowych

Bogdan Hućko
Bogdan Hućko
Paweł Dubiel
Nadal nie wiadomo jaki los czeka browar w Leżajsku. Wczoraj, 14 lutego, zarząd Grupy Żywiec miał rozpatrzyć stanowisko związków zawodowych sprzeciwiających się planowanej likwidacji leżajskiego browaru. Do chwili zamknięcia tego wydania Nowin nie udało się nam uzyskać żadnej informacji w tej sprawie.

- Dzisiaj (14 lutego – przyp. red.) nie będzie żadnych nowych informacji dla mediów w sprawie browaru w Leżajsku – powiedziała nam Magdalena Brzezińska, dyrektor do spraw korporacyjnych Grupy Żywiec.

Na decyzję zarządu Grupy Żywiec oczekiwali też z niecierpliwością związkowcy.

– Przedstawiliśmy właścicielowi nasze stanowisko. Nie zgadzamy się z decyzją zarządu Grupy Żywiec o likwidacji. Mamy wiele uwag i zastrzeżeń do danych ekonomicznych. Według naszych wyliczeń, nie przynosimy strat, a zyski. Powody ekonomiczne nie są uzasadnione – stwierdził Jan Hałaś, przewodniczący komisji zakładowej NSZZ „Solidarność” w leżajskim browarze.

Wszystkie siedem związków zawodowych działających w Grupie Żywiec są przeciwne likwidacji browaru w Leżajsku.

– Od decyzji zarządu Grupy Żywiec uzależnione będą dalsze nasze kroki. Jeżeli nadal będzie podtrzymana decyzja o planowanej likwidacji, to działać będziemy po linii związkowej. Nie możemy wykluczyć akcji protestacyjnej – dodał Jan Hałaś.

Zaniepokojony sytuacją jest wójt Gminy Leżajsk Krzysztof Sobejko, który mocno zaangażował się w obronę browaru. Wspólnie z senatorem Stanisławem Ożogiem uzgadniał termin spotkania z zarządem Grupy Żywiec. Wstępnie miało się odbyć w najbliższy piątek lub poniedziałek w Urzędzie Gminy w Leżajsku. Senator Stanisław Ożóg potwierdził nam, że takie spotkanie odbędzie się w najbliższy piątek z udziałem parlamentarzystów, władz samorządowych i związkowców.

Przypomnijmy – Grupa Żywiec zamierza zaprzestać wytwarzania piwa w browarze w Leżajsku, ale chce zachować markę „Leżajsk” i produkować napój w Żywcu, Elblągu, Warce i Namysłowie. Spotkało się to ze społeczną dezaprobatą. Jeżeli holenderski koncern Heineken zrealizuje swoje plany, to pracę może stracić około 400 osób.

Strefa Biznesu: Wypalenie zawodowe coraz większym wyzwaniem dla firm

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze 3

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
typowe zapszanstwo porzednich żadzcych jak i obecnej polskojezycznej wadzy kara za to powinna byc jedna szubienica
K
Kołstytucja
14 lutego, 21:02, Na patriotę:

Takiego złodziejstwa nie było od wojny youtu.be/HEbGhzkjIFg

Władek z KODu? To Ty? Zbieracie jeszcze skladki?

N
Na patriotę
Takiego złodziejstwa nie było od wojny youtu.be/HEbGhzkjIFg
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24
Dodaj ogłoszenie