Stal Kraśnik rozpracowana przez Siarkę Tarnobrzeg

pmarkocki
Przemysław Stąporski (żółta koszulka) musiał opuścić boiska już w pierwszej minucie gry. KRYSTYNA BARANOWSKA
Siarka Tarnobrzeg pod wodzą Adama Mażysza pnie się coraz wyżej. W Kraśniku tarnobrzeżanie zagrali dobry mecz i zwyciężyli 2-0.

Już w pierwszej akcji meczu Jakub Rożek zagrał do Przemysława Stąporskiego, który został sfaulowany przez Kamila Beszczyńskiego i arbiter podyktował rzut karny.

Pewnym jego wykonawcą był Marcin Stępień. Goście cieszyli się z gola, a poza boiskiem na przyjazd karetki pogotowia czekał wijący się z bólu Stąporski.

W 23 minucie Janusz Hynowski przymierzył z 20 metrów w spojenie słupka z poprzeczką. Chwilę później, po rzucie rożnym piłka trafiła do Konrada Pluty, ten zdecydował się na strzał z 23 metrów i trafił idealnie pod poprzeczkę.

- Wygraliśmy zasłużenie, mój asystent Michał Szymczak wzorowo rozpracował rywali. Nawet Marcin Stępień wiedział, w który róg ma strzelać z karnego - cieszył się szkoleniowiec gości Adam Mażysz.

STAL KRAŚNIK - SIARKA TARNOBRZEG 0-2 (0-2)

0-1 Stępień (1-karny), 0-2 Pluta (24).

STAL: K. Beszczyński - D. Beszczyński, Sawczuk, Czerkaszyn, Ławryszyn - Pacek (79. Dudek), Iwanowicz, Szewc, Litun (77. Ręba) - Drozd, Gremba.
SIARKA: Ćwiczak - Pluta, Sałek, Stępień, Kabata - Łuczakowski, Hynowski, Dziedzic, Bobak (66. Szymański) - Stąporski (4. Mazurkiewicz, 88. Kwieciński), Rożek (58. Krzemiński).
SĘDZIOWAŁ: Arkadiusz Łaszkiewicz (Zamość). ŻÓŁTE KARTKI: Szewc - Szymański, Mazurkiewicz. WIDZÓW 350.