Stal Kwarcsystem zremisowała z Wisłoką Dębica

Stalowcy w ostatniej kolejce sezonu z trudem uratowali się od porażki.
Stalowcy w ostatniej kolejce sezonu z trudem uratowali się od porażki. KRZYSZTOF ŁOKAJ
Trochę lepiej w piłkę grała Wisłoka, ale stalowcy też pokazali niebrzydki futbol, grali do końca i w doliczonym czasie uratowali remis. Dla Wisłoki był ostatni mecz sezonu. Rzeszowian czekają mecze barażowe o awans do II ligi.
Pilkarze III-ligowej Stali Kwarcsystem Rzeszów (bialo-niebieskie stroje) na zakonczenie sezonu zremisowali z Wisloką Debica 2-2.

Stal Rzeszów - Wisłoka Dębica

Na boisku od początku sporo się działo. Pierwszy "setkę" Krzysztof Majda (12), ale Bartłomiej Dydo pokazał klasę. 4 minuty później Majda zacentrował "na nos" do Mateusza Jędryasa, ten "skleił piłkę", dobrze niby dobrze strzelił, a jednak Dydo instynktownie obronił.

Gdy w powietrzu wisiał gol dla jednych, strzelili go drudzy; ruchliwy Dariusz Kantor płaskim strzałem otworzył wynik. Riposta Stali nadeszła szybko, a bramkę wypracował Mateusz Jędryas. Wpadł w pole karne a Damian Pyskaty nie umiał mu czysto odebrać futbolówki.

Piotr Duda pewnie wyrównał z 11 metrów. Kilka chwil później dobry występ golem powinien podkreślić Karol Wójcik, jednak w sytuacji sam na sam uderzył za lekko i Dydo odbił piłkę.

Zadyma po meczu

Piłkarze nie mogli po meczu podziękować kibicom za gorący doping, bo z sektora gospodarzy (wzmocniony przedstawicielami Igloopolu Dębica) ruszyła szarżą na sektor gości. Interwencja służb porządkowych zapobiegła bezpośrednim starciom. Skończyło się na intensywnym, ale krótkim obrzucaniu kamieniami, racami i kawałkami ławek.

Krótko po zmianie stron obrońcom gości uciekał Wójcik. Pyskaty znów faulował, czerwona kartka wisiała w powietrzu, skończyło się na żółtej. W 68. min po centrze Szymona Soleckiego akcje Sylwester Sikorski nieczysto wolejował i nie trafił do siatki obok długiego słupka.

1-2 zrobiło się po podaniu Damian Mądro - Kantor na zimno dokończył dzieła, zdobywając swego 19 gola w sezonie.. Gdy rozpoczynała się przedostatnia minuta meczu Wojciech Reiman uruchomił Sonko Mamadou. A Senegalczyk trafił bez pudła.

STAL KWARCSYSTEM RZESZÓW - WISŁOKA DĘBICA 2-2 (1-1)

0-1 D. Kantor (23, asysta Kality), 1-1 Duda (31, karny, po faulu Pyskatego na M. Jędryasie), 1-2 D. Kantor (83, asysta Mądro), 2-2 Mamadou (90+3, asysta Reimana)

STAL: Nalepa - Chukwuemeka (68. Szala), Duda, Tomasik, Sikorski - Solecki 5, Kloc (60. Mamadou), Reiman, Majda (56. Hus) - Jędryas (46. Maca), Wójcik.
WISŁOKA: Dydo - Bielatowicz, Pyskaty, Pokrywka, Michał Wolański - Zołotar (77. Grębowski), Kędzior (62. Mądro), Wolak, Kalita, Mariusz Wolański (70. Barycza) - D. Kantor (90. M. Kantor).
SĘDZIOWALI: Paweł Małodziński 6 oraz Grzegorz Wąchadło i Witold Gładyszewski (Mielec). ŻÓŁTE KARTKI: Kędzior, Pyskaty, Kalita. WIDZÓW: ok. 800 (200 z Dębicy).

Obszerna relacja z notami dla zawodników i wypowiedziami w poniedziałkowych Nowinach