Stal Mielec przegrała z Piotrkowianinem na koniec sezonu zasadniczego. Teraz czas na walkę o utrzymanie

Kuba Zegarliński
Piotrkowianin był minimalnie lepszy od SPR Stali Mielec
Piotrkowianin był minimalnie lepszy od SPR Stali Mielec Materiały prasowe SPR Stal Mielec
SPR Stal Mielec przegrała u siebie z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski. Był to ostatni mecz fazy zasadniczej PGNiG Superligi. Za dwa tygodnie mielczanie rozpoczną fazę play-out, w której walczyć będą o utrzymanie.

Dla SPR Stali to spotkanie nie miało już właściwie żadnego znaczenia, nawet wygrana nie dałaby jej awansu n 12.miejsce. Z kolei Piotrkowianin miał o co grać, bo w przypadku zwycięstwa awansowałby na 7.miejsce. Tym samym w ćwierćfinale zamiast z PGE VIVE, zagraliby z Orlen Wisłą Płock.

„Czeczeńcy” nie mieli jednak zamiaru odpuszczać, czego dowodem jest początek spotkania, kiedy to „Biało-Niebiescy” prowadzili 4:1. Pierwsze 20 minut były jednak po obu stronach boiska dosyć chaotyczne, co skutkowało wieloma błędami, przez co na tablicy wyników widniał wynik 7:7.

Do tak niskiego rezultatu cegiełkę dołożyli również bramkarze, gdyż Tomasz Wiśniewski i Marcin Schodowski bronili na bardzo wysokim poziomie. Końcówka pierwszej połowy należała jednak do tego drugiego i do szatni to Piotrkowianin schodził przy prowadzeniu 14:13.

Druga odsłona również przyniosła nam wiele emocji, choć po wyrównanym początku dalsze minuty należały do gości, którzy w 43. minucie prowadzili 21:16. Stal nie miała jednak zamiaru składać broni, a skuteczni Piotr Krępa i Paweł Wilk natchnęli drużynę do zrywu, który przyniósł efekt osiem minut przed końcem, kiedy to tablica świetlna pokazywała remis po 24.

Pozostała część meczu w napięciu trzymała już cały czas, a pół minuty przed końcem Piotrkowianin prowadził tylko jedną bramką, lecz goście zdołali jeszcze dorzucić kolejną i to oni zwyciężyli 29:27.

Tym samym na siódmym miejscu zakończyli sezon zasadniczy PGNiG Superligi szczypiorniści Piotrkowianina. To co wydawało się jeszcze niemal nierealne stało się faktem.

We wtorek Chrobry Głogów przegrał u siebie z Sandrą Spa Pogonią Szczecin, a zawodnicy Zińczuka wykorzystali szansę, wygrali w Mielcu i zagrają w play-off z Orlen Wisłą Płock.

SPR Stal Mielec – Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 27:29 (13:14)

SPR Stal: Andjelić, Wiśniewski - Krupa 6, Rutkowski 5, Wilk 4, Krępa 3, Kowalczyk 2, Mochocki 2, Sarajlić 2, Wypych 2, Rusin 1, Krajewski, Skuciński. Trener Michał Przybylski.

Piotrkowianin: Schodowski - Nastaj 8, Szopa 8, Tórz 4, Iskra 3, Pacześny 2, Surosz 2, Swat 2/2, Kaźmierczak, Mróz, Woynowski, Sobut. Trener Dymitro Zińczuk.