Stal Mielec wygrała z Polonią Przemyśl

Tomasz Leyko
Strzelec pierwszej bramki Daniel Góra (drugi z prawej).
Strzelec pierwszej bramki Daniel Góra (drugi z prawej). Tomasz Leyko
Piłkarze mieleckiej Stali odnieśli drugie zwycięstwo. Całkiem zasłużenie pokonali bardziej doświadczoną Polonię Przemyśl 2-0.

Stal powinna prowadzić już w 2. minucie, ale po uderzeniu Igora Wójtowicza gości uratowała poprzeczka. W 31. minucie po dośrodkowaniu najlepszego na boisku Damiana Skiby Daniel Góra wymanewrował obrońcę, minął bramkarza i wpakował piłkę do pustej bramki. Ten sam zawodnik powinien tuż przed przerwą podwyższyć na 2-0, ale przegrał pojedynek ze Stanisławem Wierzgaczem.

W przerwie trener Polonii zmienił zupełnie niewidoczną parę napastników. Goście zaczęli stwarzać sytuacje, ale wciąż grali nieskutecznie. W 50. minucie Gosa główkował tuż obok bramki. To był sygnał ostrzegawczy dla Stali. Mielczanie znów zaczęli prowadzić grę. W 68. minucie sędzia podyktował rzut karny za zagranie ręką w polu karnym. Pewnym egzekutorem był najlepszy na boisku Damian Skiba.

FKS STAL MIELEC - POLONIA PRZEMYŚL 2-0 (1-0)
1-0 Góra (31), 2-0 Skiba (68)

STAL: Ślarski - Fryc, Duda, Paweł Mroziński, Kołacz - Skiba, Ryniewicz, Hul (53. Piotr Mroziński) - Świechowski (60. P. Krzystyniak), Góra (75. Marek), Wójtowicz (87. Kardyś).

POLONIA: Wierzgacz - Harłacz, Jaroch, Kubas, Gwóźdź - Tyrawski (69. Kot), Kazek, Gawłowski, Kurylak - Quaye (46. Gosa), Baran (46. Wanat)

SĘDZIOWAŁ: Radosław Wąsik (Lublin) ŻÓŁTA KARTKA: Kazek WIDZÓW 100