Stal nie dała rady

roy
Koszykarki MLKS osłabione przebytą grypą bez większych trudów poradziły sobie z ostatnim zespołem w tabeli CKiS Mysłowice. Nie powidło się natomiast Stali Stalowa Wola, która nie dała rady wyżej notowanemu Górnikowi Wielczka.

MLKS RZESZÓW - CKiS SKAWINA 92:67 (30:11, 21:16, 20:15, 21:25)

MLKS: Cudo 24 (2x3), Lachcik 14, Guzara 13, Fischer 15 (1x3), Węklar 6 oraz Buszta 6, Łukasz 4, Ludwiniak 2, Wajda 2, Moskwa 6, Topolska 0.
SKAWINA: Jachymczyk 9 (1x3), Bysiak 14, Główka 5, Panek 4 (1x3), Musiał 13 (3x3) oraz Szostek 0, Gucwa 4, Krzysztoń 18.
Sędziowali Hubert Bać i Maciej Zieliński (Rzeszów). Widzów 50.
Pierwsza kwarta, kiedy rzeszowianki grały na pełnych obrotach, pokazywała różnicę poziomu dzielącą obie drużyny. Podopieczne Krzysztofa Herbacińskiego dyktowały warunki, grając uważnie w obronie i skutecznie w ataku. Szczególnia aktywna pod koszem rywalek była Agata Lachcik, ale i pozostałe koszykarki spisywały się bez zarzutu.
Po zdecydowanym wygraniu pierwszej odsłony (30:11) w następnych miejscowe nie były już tak skoncentrowane, a w ostatniej kwarcie, gdy na placu przebywała druga piątka MLKS gra się nie tylko wyrównała, ale chwilami bardziej skuteczna była ekipa ze Skawiny. Słabszą postawę rzeszowianek w tej fazie meczu tłumaczy to, że większość z nich ma zaległości treningowe, gdyż zmagała się z grypą.

STAL STALOWA WOLA -GÓRNIK WIELICZKA 49:65 (16:19, 13:21, 13:15, 7:10)

STAL: Parus 11, Łopion 5, Tokarska 10, Wojcieszyn 4, Miazga 6 oraz Rutkowska 0, Czopor 7 (1x3), K. Wydra 4, Gołąbek 0, Niemiec 2, Darłak 0, A. Wydra 0.
GÓRNIK: Tomaszewska 16, Chmiel 11, Maichańków 6, Konopka 14, Kamińska 10 oraz Kaczmarczyk 2, Sikora 0, Skowron 6, Kasprzycka 0, Kania ), Hojoł 0.
Sędziowali Mirosław Zawisza (Stalowa Wola) i Sebastian Legler (Rzeszów). Widzów 75.
Miejscowe zaczęły całkiem dobrze i po 6 minutach prowadziły 12:6, ale w miarę upływu czasu bardziej doświadczone i górujące wzrostem koszykarki Górnika zaczęły przejmować inicjatywę. Ich przewaga zaznaczyła się głownie w walce i piłkę na obu tablicach. Pod koszem Stali, po niecelnych rzutach, ponownie ją przejmowały i ponawiały atak.
Drużyna Stal, grając nie najgorzej w obronie, miała spore kłopoty z przeprowadzeniem składnych i skutecznych ataków. Za często jeszcze dziewczęta nie trafiały z dobrze przygotowanych pozycji, nie wykorzystały też kilku szybkich akcji.
Pozostałe wyniki: MOSiR Mysłowice - GTK Gorlice 60:67, Korona Kraków - MKS PM Tarnów 113:50, Żak Nowy Sącz - MOSM Bytom 48:51.