Stal Rzeszów sparowała na wyjeździe z Cracovią. Bramka Wiktora Kłosa

Stalowcy wykorzystali przerwę na reprezentację na rozegranie meczu kontrolnego pod Wawelem. Nz. Wiktor Kłos stalrzeszow
W meczu kontrolnym, który odbył się na obiektach Cracovia Training Center, Stal Rzeszów przegrała z gospodarzami 1:2. W drugiej połowie Wiktor Kłos strzelił kontaktowego gola, ale Cracovia (11. miejsce w ekstraklasie) dowiozła prowadzenie do końca

W zespole biało-niebieskich brakło Szymona Łyczki (grał w kadrze młodzieżowej ze Słowacją, zdobył bramkę), Adrian Bukowskiego, Krzysztofa Danielewicza oraz Sebastiena Thilla.

Ten ostatni został powołany do reprezentacji Luksemburga, która w piątek zremisowała w Reykjaviku 1:1 mecz eliminacji ME z Islandią (stalowiec wszedł na boisko w 85. minucie), a w poniedziałek zmierzy się u siebie ze Słowacją.

Rzeszowska drużyna w następną sobotę rozegra na Hetmańskiej mecz 12. Kolejki Fortuna 1 ligi z Zagłębiem Sosnowiec (g. 15).

Do sprzedaży trafiły już także bilety na mecz 1/16 Fortuna Pucharu Polski z Puszczą Niepołomice (na puchary nie obowiązują karnety). Ceny biletów: 25 złotych – normalny, 20 – studencki, 15 – ulgowy.

Dla każdego karnetowicza oraz kibica, który zakupi bilet na mecz z Zagłębiem, przygotowano promocję, dzięki której wejściówkę na mecz pucharowy można kupić o 10 złotych taniej.

Mecz z Puszczą odbędzie się 31 października (wtorek, g. 19).

Cracovia - Stal Rzeszów 2:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Knap 25 karny, 2:0 Makuch 48, 2:1 Kłos 72.

Cracovia: Hroššo (46. Wilk) - Râpă (46. Kolec), Jodłowski (59. Wójcik), Skovgaard , Zaucha (46. Stachera) - Bochnak, Knap (76. Ogorzały), Lusiusz (46. Ghiță), Myszor (71. Zaucha) - Makuch (59. Hyla), Ogorzały (46. Oshima). Trener Jacek Zieliński.

Stal: Bieszczad (46. Wrąbel) - Peña (59. Warczak), Góra (Wrona), Kościelny (47. Panasiuk), Šimčák - Díaz (46. Kłos), Piątek, Łysiak, Manolo, Wachowiak (Sadłocha) - Prokić (Da Silva). Trener Marek Zub.

Żółte kartki: Knap, Skovgaard.