Stal Sandeco Rzeszów rozbiła Otwock. Zobacz zdjęcia

W akcji Andreja Prokić.
W akcji Andreja Prokić. fot. Krzysztof Kapica
W 31. kolejce II ligi Stal Sandeco Rzeszów rozgromiła 6-1 Start Otwock. Zobacz galerię zdjęć.

Zobacz zdjęcia z meczu: Stal Rzeszów - Start Otwock 6-1

Na Hetmańskiej pierwszy raz od derbów dopisała pogoda. Stal wygrała czwarty raz z rzędu u siebie, efektownie rehabilitując się za wpadkę w Łowiczu.
W Starcie od dawna źle się dzieje; zawodnicy dotarli do Rzeszowa prywatnymi samochodami.

- Teraz tego żałuję. Prezes brał pod uwagę oddanie meczu walkowerem - mówił trener gości.

Stalowcy od początku mieli przewagę, ale grali trochę nerwowo. A że goście sprawnie operowali piłką, nie wyglądało, że dostaną takie bęcki. W końcu jednak w 39. min Wojciech Krauze mądrze wykonał wolny; Andreja Prokić piłki nie sięgnął, za to zmylił bramkarza i piłka wpadła idealnie w długi róg. Rzeszowianie poszli za ciosem. Prokić sprytnym podaniem uruchomił Krauzego, ten obsłużył Wojciecha Fabianowskiego i na przerwę biało-niebiescy zeszli uśmiechnięci.
Kiedy na 3-0 podwyższył Konrad Maca (gol nr 9 w sezonie) było niby po meczu, ale zaraz padł kuriozalny gol; Tomasz Wietecha chcąc wznowić grę zahaczył o obrońcę, wpuścił piłkę i Wocial strzeli do pustej bramki. Po minucie samobója zaliczył Karaś, ale sędzia bezzasadnie pokazał spalonego. Minęła minuta i Wietecha był ostatnim, który dotknął piłki przed golem Macy. Stalowcy nie mieli dość (choć lekko kontuzjowany Krauze nie mógł już dawać z siebie 100 procent). Finisz meczu to popis niezmordowanego Prokicia, który przy jednym z goli pokazał przyspieszenie, godne 100-metrowca.

Serbskiego pomocnika Stali wychwałał trener przyjezdnych.

- 3-4 lata jestem w tej lidze i lepszego piłkarza nie widziałem - stwierdził.

Stal odniosła też organizacyjny sukces. Okazał się nim pomysł z sektorem rodzinnym, na który rodzice z dziećmi mieli wstęp wolny (maluchom czas organizowały hostessy). - Będziemy akcję rozwijać i przygotowujemy dla dzieci więcej atrakcji - powiedział Marek Poręba, wiceprezes Stali.

STAL SANDECO RZESZÓW - START OTWOCK 6-1 (2-0)

1-0 Krazue (38, wolny), 2-0 Fabianowski (41, asysta Krauzego), 3-0 Maca (47, asysta Krauzego), 3-1 Wocial (58), 4-1 Maca (60, po wybiciu Wietechy), 5-1 Prokić (66), 6-1 Prokić (76, asysta Macy)

STAL: Wietecha - Solecki, Czarny, Duda, Lebioda - Krauze, Lisańczuk (67. Szela), Reiman (70. Kloc), Prokić - Maca (78. D. Jędryas), Fabianowski (68. Margol).
START: Bułka - Bobrowski, Warszawski, Pacuszka, Karaś - Choiński, Kozakiewicz (46. Tokaj), Kęska, Kuźmińczuk (46. Kamiński), Mazurkiewicz (60. Kęsek), Wocial.
SĘDZIOWAŁ: Tomasz Piróg (Kraków). ŻÓŁTE KARTKI: Bobrowski, Karaś, WIDZÓW: 600.