Stal Stalowa Wola rozgromiła gorliczan. Politechnika Rzeszowska prawie dogoniła rywala

Stal Stalowa Wola dała gorliczanom lekcję skutecznego basketu
Stal Stalowa Wola dała gorliczanom lekcję skutecznego basketu stalstalowawola facebook
W 4. kolejce małopolskiej 3 ligi Stal Stalowa Wola porzucała sobie w Gorlicach i na koniec rozgromiła MKS 98:49. Dzielnie walczyła w Limanowej Politechnika Rzeszowska. Odrobiła duże straty, ale na finiszu nieco więcej szczęścia mieli rywale, którzy wygrali 71:68

Rzeszowianie w I kwarcie dali się zaskoczyć gospodarzom i po 10 minutach mieli 17 punktów straty. W kolejnych kwartach ekipa znad Wisłoka solidnie popracowała w defensywie i zaliczka limanowian zaczęła topnieć.

Po 30 minutach nasz zespół tracił do miejscowych jedynie 2 punkty (50:52) i miał prawo myśleć o drugim zwycięstwie w sezonie. W czwartej kwarcie rozpoczęła się wojna nerwów, zacięta walka o każdy punkt. Na koniec zespół z Limanowy był jednak nieco konkretniejszy i zdołał zapewnić sobie zwycięstwo.

Elekret Limanowa – Resan AZS Politechnika Rzeszowska 71:68 (32:15, 11:16, 9:19, 19:18)
Resan AZS: Duda 0, Skuza 0, Warchoł 2, Gembrowicz 3, Rokosz 26, Janczura 15, Sowa 12, Federkiewicz 6, Miś 2, Kordas 2. Trener Piotr Miś.

Lider ze Stalowej Woli urządził sobie w Gorlicach trening strzelecki. Już po pierwszej kwarcie gospodarze byli w opałach, a po 20 minutach stało się jasne, że nie unikną raczej bolesnej porażki. I nie uniknęli.

MKS Gorlice - Stal Stalowa Wola 49:98 (13:32, 8:17, 15:27, 13:22)
Stal: Cygna 19, Jadaś 12, Beck 7, Buczek 8, Zaguła 12 (1x3), Tabor 18 (3x3), Łabuda 7 (1x3), Kijowski 0, Proń 8 (1x3), Ziarno 7 (1x3). Trener Piotr Pamuła.

Pozostałe wyniki: MUKS 1811 Unia Tarnów - UKS Regis Wieliczka 93:68, Cracovia 1906 YABIMO Kraków - MKS Skawa Wadowice 76:50.