"Stalówka" znów traci punkty, ale wciąż lideruje. Podlasie zremisowało na "hutniczej"

Kamil Górniak
W walce o awans w dwóch ostatnich kolejkach obserwowaliśmy tak zwany "wyścig ślimaków". Teraz przed "Stalówką" derby regionu w Sieniawie Krzysztof Nowaliński
Stal Stalowa Wola zremisowała na własnym boisku z Podlasiem Biała Podlaska 1:1, ale pozostała liderem rozgrywek, bowiem punkty straciła również Wieczysta Kraków.

Stal od początku środowego spotkania atakowali gospodarze. Nie były to jednak klarowne okazje bramkowe. Czujny między słupkami był Rafał Misztal, albo zielono-czarni nie potrafili skutecznie skierować piłki w światło bramki Podlasia. W 14. minucie kontrę mieli zawodnicy ze Stalowej Woli, ale w polu karny niedokładnie odgrywał Kacper Wydra.

Dziesięć minut później powinno być 1:0. Mariusz Szuszkiewicz zagrał piłkę w stronę bramki gości, Misztal minimalnie ją trącił, a na wślizgu próbował dojść do piłki Wydra, lecz zabrakło kilku centymetrów, aby zdobyć gola. Chwilę później bezpośrednio z rzutu rożnego do siatki gości próbował trafić Jakub Kowalski, lecz i tym razem pewny był Misztal.

Wydra w 33. minucie znów wyszedł do kontry Stali, ale pogubił się już w polu karnym Podlasia i stracił piłkę. Długo po zmianie stron nie działo się dużo. Stal przeważała, ale nie wynikało z tego zbyt wiele. W 56. Minucie kontrę wyprowadzili goście, ale Jarosław Kosieradzki uderzył niecelnie. Chwilę później w polu karnym sfaulowany został Wydra, a jedenastkę na bramkę zamienił pewnym strzałem Jakub Kowalski.

Stal po tym trafieniu się cofnęła i oddała grę gościom. Ci ruszyli do ataku. Najpierw Maciej Kurowski sprzed pola karnego pomylił się nieznacznie, ale pięć minut później Podlasie dopięło swego i zdobył gola. Błąd obrony Stali wykorzystał Wiktor Niewiarowski i płaskim strzałem z pola karnego doprowadził do wyrównania.

Zielono-czarni próbowali zmienić wynik, ale goście bardzo mądrze przesuwali się w strefach i końcowy rezultat się nie zmienił. Stalówka pozostała liderem, bowiem Wieczysta również się potknęła i remisowała ligowe spotkanie.

Stal Stalowa Wola - Podlasie Biała Podlaska 1-1 (0-0)

Bramki: 1:0 Kowalski 57 - z rzutu karnego, 1:1 Niewiarowski 78.

Stal: Smyłek - Kowalski, Pikuła, Banach, Rogala, Ziarko (90 Olszewski), Soszyński, Kołbon, Imiela (90 Wojtak), Wydra (74 Duda), Szuszkiewicz (90 Iwao). Trener Ireneusz Pietrzykowski.

Podlasie: Misztal - Chyła (63 Salak), Pigiel, Kozłowski, Bahonko (81 Andrzejuk), Niewiarowski, Kosieradzki (63 Kot), Arak, Podstolak, Lepiarz, Nojszewski (63 Kurowski). Trener Artur Renkowski.